موشك هاي هسته اي آمريكا زن چيني

موشك هاي هسته اي آمريكا زن چيني

به گزارش گروه سياسي گويدا به نقل از فارس ،چین پروسه ارتقا قابلیت‌های موشکی بالستیک خود را با تهدیدهای بالقوه و خطرناک‌تر افزایش داده است.

به گزارش نشریه آمریکایی «بیزینس اینسایدر» چین موفق شده است موشک‌های قاره پیمای مجهز چند کلاهک هسته‌ای تولید کند و رصد این موشک‌ها به دلیل همین ویژگی دشوارتر می‌باشد و در عین حال هر کلاهک با جدا شدن از سامانه ارسال می‌تواند به اهداف جداگانه اصابت کند.

 

بیزینس اینسایدر در ادامه با اشاره به قابلیت‌های مختلف چین در عرصه موشکی این پیشرفت را در سایه ریاست جمهوری «ژی جین پینگ» نامید که خواهان افزایش قدرت کشورش در ابعاد منطقه‌ای و جهانی است.

وزارت دفاع آمریکا گزارش کرده است که چین با مهندسی مجدد بر موشک «دی _ اف 5» آن‌ها را به کلاهک‌های چند منظوره مجهز کرد و هم‌اینک 20 فروند از این موشک‌ها هم اینک در سیلوهای موشکی چین در سرتاسر این کشور قرار گرفته‌اند و هر کدام قادرند تقریبا تمام آمریکا را هدف قرار دهند.

این منبع خبری در خاتمه نوشت: زمان درز اخبار ارتقا این موشک‌ها پیامی به آمریکا مبنی بر این است که چین به سرعت به عنوان قدرت در حال ظهور در منطقه و با تحمل محدود دخالت واشنگتن در حیاط خلوت خود است.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Sunday, 28 May 2023
الأحد, ۰۸ ذو القعدة ۱۴۴۴
یکشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۲

Please publish modules in offcanvas position.