رياض ياسين: ايران مي ترسد عربستان جزاير سه گانه را بگيرد

رياض ياسين: ايران مي ترسد عربستان جزاير سه گانه را بگيرد

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، شبکه العربیه گزارش داد:«"ریاض یاسین" وزیر خارجه یمن در گفتگو با شبکه الحدث ادعا کرد: "دخالت ایران در یمن با همکاری حوثی ها و علی عبدالله صالح عامل بحران در یمن شده است. حملات هوایی ائتلاف بسیار دقیق است و ما این مسئله را از شبکه العربیه پیگیری می کنیم.

وی در ادامه ادعا کرد: «حوثی ها همزمان با حملات هوایی ائتلاف، موشک هایی را به سوی مناطق مسکونی شلیک می کنند تا وجهه عملیات طوفان قاطعیت را مخدوش کنند و افکار عمومی را علیه عربستان تحریک کنند.»

 

وی در ادامه ادعاهای خود افزود: «ایران در برابر قدرت عظیم کشورهای عربی با عملیات طوفان قاطعیت سردرگم شده و به شدت نگران است. ایران فکر نمی کرد کشورهای عربی به فرماندهی عربستان با یکدیگر متحد شوند. ایران به شدت نگران است که اعراب پس از پیروزی در یمن در گام بعدی عملیات برای آزادسازی جزایر تنب کوچک و تنب بزرگ را آغاز کنند.»

لازم به ذکر است این سخنان ریاض یاسین وزیر خارجه فراری یمن مطالبی است که از سوی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به او دیکته شده و در حال پس دادن آنهاست. اخیرا در اجلاس شرم الشیخ یمن هم سران عرب خواستار عقب نشینی ایران از جزایر سه گانه شده اند.

سران عرب آنقدر بی شرم هستند که حاضر شدند چند روز بعد از اجلاس شرم الشیخ مصر مجددا ادعاهای خود را درباره جزایر سه گانه ایران تکرار کنند؛ در حالی که سخنگوی وزارت خارجه ایران بلافاصله بعد از اجلاس شرم الشیخ پاسخ کوبنده ای به اعراب داده بود.

مرضیه افخم در پاسخ به ادعاهای واهی و بی اساس سران عرب گفته بود: «تکرار مواضع مداخله جویانه در قبال حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر جزایر تنب بزرگ ، تنب کوچک و ابوموسی هیچگونه تأثیری بر واقعیت های موجود حقوقی و تاریخی ندارد.

جمهوری اسلامی ایران همواره سیاست مودت و حسن همجواری با تمام کشورهای همسایه مبتنی بر عدم مداخله در امور داخلی و احترام متقابل را در اولویت سیاست های خود قرار داده و برای گسترش و تعمیق مناسبات دوستانه هیچگونه محدودیتی قایل نیست و از تعامل سازنده و همکاری همه جانبه استقبال می کند.»

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Tuesday, 28 May 2024
الثلاثاء, ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۵
سه شنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.