وقوع 70 درگيري در مرزهاي ايران و پاكستان

وقوع 70 درگيري در مرزهاي ايران و پاكستان

به گزارش سرويس سياسي گويدا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا در خصوص درگیری تروریستی در حوزه نگور سیستان و بلوچستان گفت: عصر روز دوشنبه در منطقه مشترک مرزی ایران و پاکستان در جنوب استان سیستان و بلوچستان مرزبانان این منطقه بر اساس وظایف ذاتی که حفظ و مراقبت از مرزها می باشد در حال انجام ماموریت بودند که یک گروه تروریستی از خاک پاکستان تقریبا در 20متری مرز در ارتفاعات منطقه سنگر گیری نموده و با ایجاد درگیری ضمن تعدی و تجاوز به حقوق و خاک کشورمان 8 نفر از مرزبانان این منطقه را به شهادت رساندند.

 

وی در ادامه افزود: مرزبانان این منطقه در حقیقت مرزبانی دو کشور را برعهده دارند اما متاسفانه با بی توجهی طرف پاکستانی مواجه هستیم.

سردار رضایی گفت: در طول یک سال گذشته بیش از 70 فقره درگیری و تجاوز مرزی از خاک پاکستان را شاهد بوده‌ایم و هر اتفاق مرزی که در این منطقه می افتد عقبه آن به پاکستان برمی گردد و این موضوع قابل قبول کشور ما نیست.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه کشور پاکستان مأمن متخلفان ایرانی شده افزود: بیش از 80 گروه متخلف، قاچاقچی و ... که از دست قانون جمهوری اسلامی ایران فرار نموده اند در خاک پاکستان اسکان یافته و از همان جا هدایت گروه خرابکارانه را بر عهده دارند.

وی ضمن تسلیت به خانواده این عزیزان گفت: از دولت پاکستان می خواهیم حمیت مرزی داشته و نسبت به کنترل مرزهای کشور خود اهتمام بیشتری نشان دهند.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Thursday, 22 April 2021
الخميس, ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
پنجشنبه, ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

Please publish modules in offcanvas position.