لنگر ثبات خاورميانه

لنگر ثبات خاورميانه

 محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در پانزدهمین اجلاس شورای عالی استانها که پیش از ظهر امروز در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد با بیان این مطلب بیان داشت: اگر جمهوری اسلامی ایران نبود، فجایع زیادی در منطقه شکل می‌گرفت.

وی ادامه داد: الگوی نظام جمهوری اسلامی ایران، الگویی از ترکیب دین و مردم است، مردم بدون دین و دین بدون مردم به الگوی سیاسی نخواهند رسید. اگر دین را در مقابل مردم و یا برعکس قرار دهند الگوی سیاسی در منطقه شکل نخواهد گرفت.

 

رضایی گفت: علت حمله به کشورهای منطقه، اختلاف شیعه و سنی نیست بلکه نمی‌خواهند مردم در اداره کشور خود دخالت کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: در هیچ برهه‌ای از تاریخ اختلاف شیعه و سنی به این شدت نبود بلکه این یک بهانه‌ای است که ضد مردم سالاری و دموکراسی است.

رضایی افزود: در حوزه‌های علمیه چه اهل سنت و چه اهل تشیع باید برای رسیدن به اجتهاد سال‌ها درس خواند تا با رعایت احتیاط حکم صادر شود، بعد چطور برخی با خواندن دو کتاب حکم صادر می‌کنند؟!

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی خط مستقیم و چراغ هدایتی است که این مشکل را حل کرده و بر اساس مردم سالاری، استقلال و آزادی در چارچوب تیم خدا، خط هدایت کشورهای منطقه است.

رضایی تاکید کرد که ما باید بر صیانت از ارزش‌های اولیه انقلاب جدی باشیم چرتا که کارهایی که حضرت امام (ره) 35 سال پیش انجام دادند همچنان موفق‌ترین الگو در منطقه بوده است پس باید این روند را حفظ کنیم.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Thursday, 21 September 2023
الخميس, ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۵
پنجشنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

Please publish modules in offcanvas position.