اسرائيل اس 300 را تهديد كرد

اسرائيل اس 300 را تهديد كرد 

به گزارش سرويس سياسي گويدا به نقل از خبرگزاری فارس: «آناتولی آنتونوف» معاون وزیر دفاع روسیه گفته که با مقامات صهیونیست مکالمه داشته و از مخالفت آنها با تحویل اس-300 به ایران مطلع شده ولی مسکو مانعی برای تحویل این موشک دفاعی به ایران نمی‌بیند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایتارتاس، این مقام دفاعی روس گفته:‌«اس-300 سلاح تهاجمی نیست، این یک سامانه پدافند هوایی است و حتی آمریکا قبول کرده که فروش این سامانه به تحریم‌های سازمان ملل مربوط نمی‌شود.»


آنتونوف گفته که با نماینده اسرائیل سخن گفته و طرف صهیونیست وی را از مخالفت با تحویل چنین سلاحی به ایران آگاه کرده است؛ این کهنه‌سرباز روس مدعی است که مقام صهیونیست به وی گفته که اسرائیل خود را برای هر اقدامی علیه این ارسال تسلیحات، آزاد می‌داند.

روس‌ها سال ها پیش به ایران اس-300 فروختند ولی سال 2010 و پس از ملاقات حضوری اوباما و پوتین، مسکو اعلام کرد که تحریمی داوطلبانه بر این فروش اعمال می‌کند.

اس-300 سامانه‌ای پدافندی است و ارتباطی به تحریم‌های تسلیحاتی ایران نداشت؛ دیشب هم باراک اوباما گفت که متعجب است که چرا روس‌ها این قدر در تحویل این سلاح، تأخیر انداخته‌اند.

روسیه به وزیر دفاع ایران اطلاع داده که برای دریافت اس-300 باید قراردادی جدید تنظیم شود.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 20 July 2024
السبت, ۱۳ محرّم ۱۴۴۶
شنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.