شور و شعف رهبري از داستان آن 23 نفر

شور و شعف رهبري از داستان آن 23 نفر

سردار حسین سلامی دقایقی پیش در آیین پنجمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت همراه با رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب «آن 23 نفر» نوشته احمد یوسف‌زاده اظهار داشت: ایران و انقلاب اسلامی با وجود همه قدرت‌های امروزی عالم که امپراتوری تاریخ بودند، همچنان مقتدر، عزیز، توانا، مسلط و محکم ایستاده است.

وی با اشاره به 23 نوجوان رزمنده‌ای که در دوران دفاع مقدس به اسارت درآمدند اما جاودانه ایستادگی کردند، بیان داشت: آنها نمونه‌ای از قلب‌های بزرگ، روح‌های بلند، دل‌های شجاع و ثبات قدم یک ملت در سخت‌ترین عرصه‌های جهاد مقابل دشمنان خدا، اسلام و ایران بودند.

 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: داستان آن 23 نفر به گونه‌ای شوق و شعف را در وجود مقام معظم رهبری برانگیخته است که تحت تاثیر این شجاعت وصف‌ناپذیر، مردم شهیدپرور کرمان یکی از زیباترین القاب را به خود می‌گیرند.

به گزارش فارس، کتاب «آن 23 نفر» خاطرات خودنوشت احمد یوسف‌زاده از دوران اسارت 23 نوجوان شامل 19 نوجوان کرمانی و  چهار نوجوان دیگر است که در عملیات آزادسازی خرمشهر توسط ارتش بعث به اسارت در می‌آیند.

نویسنده در این کتاب شرح هشت ماه ابتدایی اسارت و اتفاقاتی که برای این گروه 23 نفری افتاده از جمله ملاقات با صدام در کاخ ریاست جمهوری عراق را روایت کرده است.

سردار سلامی عنوان کرد: هر ملتی پایه‌های اساسی شخصیت و هویت خود را از شخصیت‌های بزرگ و انسان‌های جاودانه و واقعه‌های بزرگ می‌بیند.

وی افزود: تاریخ، سازنده هویت و شخصیت ملت‌ها است، انسان‌هایی وجود دارند که فراتر از زمان و منبسط‌تر از مکان تأثیرگذار هستند، بعضی وقایع هم با غبار زمان کهنه نمی‌شوند، بلکه هویت‌ساز هستند و شاکله اصلی ملت‌ها را ‌می‌سازند که عاشورا از این نمونه واقعه‌ها است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: دفاع مقدس سازنده جوهر اصلی فرهنگ و اعتبار ملت ایران است و امام راحل به عنوان بیرق‌دار این جهاد عظیم در آن دوران سخت نابرابری‌های قدرت، عظمت خود را در شخصیت ملت ایران تکثیر و از هر نوجوان انسانی در تراز خود ساخت.

سلامی خاطرنشان کرد: این مفهوم حقیقی و تجلی نور ولایت در دل‌هاست که چنین استحکام در اداره و تصمیم و قدرت ایستادن می‌سازد‌ که جوانان ما در مقابل شیطان‌ترین رهبر عرب و از درون سالن‌های بسیار باشکوه می‌گذرند و در مقابل آن شکوه شیطانی کرنش نمی‌کنند.

وی ابراز داشت: ایران اسلامی به معنای حقیقت قدرت ایمان است و این به مفهوم داشتن انسان‌هایی است که به عنوان یک الگو، اسوه و نمونه می‌توانند برای همه جوانان و نوجوانان نسل‌های آینده چشمه‌های جوشانی از تعصب، غیرت، ایمان، شجاعت، گذشت و صبر قلمداد شوند.

سلامی ادامه داد: آنچه  موجب این ایستادگی و عظمت در برابر ابرقدرت‌ها شده و دامنه اعتبار و منزلت کشورمان را تا هزاران کیلومتر فراتر از مرزهای جغرافیایی کشانده و به ملت ما فرصت داده تا پرچمدار مسلمانان جهان شوند، هدایت‌های رهبر و پیشوایی است که هر سال با مفاهیم جدید طبقات منزلت و عظمت این ملت را رفعت می‌بخشد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز داشت: داشتن یک رهبر بزرگ به مفهوم قد کشیدن آن ملت در تراز آن رهبر است.

سلامی ابراز داشت: ما امروز به ترویج ادبیات مقاومت بیش از هر زمان دیگر نیاز داریم، جنگ یک نهر جاری از فداکاری‌ها، صبرها، شکیبایی‌ها، تدبیرها، امیدها و سختی کشیدن‌ها است و این واقعه مهم باید با زمان به عنوان یک حقیقت زنده و جاری منتقل شود.

وی در پایان ابراز داشت: همه کسانی که قدرت قلم‌فرسایی دارند و می‌توانند با قلم یا کلام این واقعه عظیم سیاسی، موازنه قدرت و نشان دهنده پیروزی ایمان بر شمشیر را ترویج کنند باید به میدان بیایند.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Monday, 27 March 2023
الإثنين, ۰۵ رمضان ۱۴۴۴
دوشنبه, ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

Please publish modules in offcanvas position.