محسن رضايي : از عربستان دفاع مي كنيم !

محسن رضايي : از عربستان دفاع مي كنيم !

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران در گفتگو با المیادین با هشدار درباره پیامدهای گرفتار شدن عربستان سعودی در باتلاق یمن ، بحث سپر موشکی را نیرنگ آمریکا دانست و افزود صحبت از تهدیدات ایران برای به راه انداختن رقابت تسلیحاتی و فروش سلاح است.

به گزارش «انتخاب»، محسن رضایی تاکید کرد سپر موشکی، نیرنگ آمریکاست که همه کشورهای اسلامی را هدف قرار می دهد.

وی تاکید کرد در صورتی که کسی به مرزهای عربستان سعودی تعرض کند ایران اولین کشوری است که از ملت این کشور دفاع می کند.

رضایی گفت: ما صنایع موشکی را متوقف نمی کنیم. این صنایع برای دفاع از خودمان است. ما به همه انواع سلاح به جز سلاح های ممنوعه بین المللی مجهز می شویم. سلاح های ما برای دفاع از عربستان، قطر، امارات و همه جهان اسلام است. من اطمینان دارم اگر کسی به مرزهای عربستان تعرض کند، ما از ملت این کشور دفاع می کنیم.

وی افزود: صحبت از تهدیدات ایران، برای فروش سلاح و آغاز رقابت تسلیحاتی است.

رضایی با اشاره به این که به هیچ وجه نمی خواهیم ایران و سعودی رو در روی هم بایستند و خودشان نیز این را می دانند، افزود: شاهد بودیم که در روزهای آغازین حمله به یمن چگونه بورس های منطقه سقوط کردند، زیرا تصور می کردند جنگ بین ایران و سعودی است. اگر بخواهیم امنیت منطقه را هدف قرار دهیم با یک حرکت کوچک ما بورس های امارات و دیگر کشورهای منطقه ظرف بیست و چهار ساعت سقوط می کنند ولی ما به هیچ وجه به چنین چیزی فکر نمی کنیم. در این شرایط به سعودی توصیه می کنیم زیاد در باتلاق یمن فرو نرود زیرا نمی تواند از آن خارج شود.

اخبار سیاست خارجی - انتخاب

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Thursday, 26 November 2020
الخميس, ۱۰ ربيع الثاني ۱۴۴۲
پنجشنبه, ۰۶ آذر ۱۳۹۹

Please publish modules in offcanvas position.