كشتي و ملوانان ايراني ربوده نشده اند

كشتي و ملوانان ايراني ربوده نشده اند

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: خبر منتشر شده در برخی رسانه‌های خارجی مبنی بر «ربوده شدن کشتی ماهیگیری ایرانی به همراه 15 ملوان توسط گروه تروریستی الشباب»، کذب است.

 

هادی حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره خبر منتشر شده مبنی بر ربوده شدن قایق ماهیگیری ایرانی توسط گروه تروریستی الشباب اظهار داشت: این خبر صحت ندارد و از سوی هیچ مرجع رسمی کشور سومالی هم اعلام نشده است.

وی ادامه داد: سازمان‌‌های بنادرِ کشور‌های منطقه معمولاً با یکدیگر ارتباطات دیتا و اطلاعاتی دارند‌ و ما هیچ خبری از سازمان‌های بنادر کشورهای منطقه در این‌باره نشنیده‌ایم.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد: سازمان بنادر و دریانوردی ایران به عنوان مرجع حاکمیتی دریایی کشور خبر ربوده شدن کشتی ماهیگیری را تکذیب می‌کند‌.

به گزارش فارس پیش از این ‌ورلد بولتن، مدعی شده بود: یک مقام دولت سومالی از ربوده شدن یک قایق ماهیگیری ایرانی به همراه 14 ملوان آن توسط گروه تروریستی الشباب خبر داده است.

طبق ادعای این رسانه، عمر عبدالصمد از مقامات دولت سومالی گفته بود که که گارد ساحلی این کشور از طریق دریافت هشدارهایی از این موضوع مطلع شده است؛ این قایق در آبهای شهر الدیر در منطقه گالگادود سومالی توسط تروریستها گرفته شده و زمان وقوع این اتفاق اوایل چهارشنبه بوده است.

 

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Thursday, 29 September 2022
الخميس, ۰۳ ربيع الأول ۱۴۴۴
پنجشنبه, ۰۷ مهر ۱۴۰۱

Please publish modules in offcanvas position.