مذاکرات را ادامه داده و ایران را بمباران کنید

مذاکرات را ادامه داده و ایران را بمباران کنید

پایگاه خبری شرکت رسانه ای آمریکایی فوربز (Forbes) با انتشار گزارشی به نظرسنجی موسسه تحقیقاتی "زاگبی" از مردم آمریکا در رابطه با برنامه هسته ای ایران پرداخت.

این گزارش تحت عنوان "آمریکایی ها در مورد ایران: مذاکرات حاضر را ادامه دهید اما به اسرائیل اجازه دهید تاسیسات [هسته ای ایران] را بمباران کند" منتشر شده است.

 

در این گزارش آمده است: «بر اساس نظرسنجی تحلیلی اخیر موسسه زاگبی، افکار عمومی در مورد مذاکرات هسته ای ایران، سیگنال های مخلوطی را به اوباما و کنگره ارائه می دهد.»

در این نظرسنجی ابتدا در مورد دو گزینه زیر سئوال شده است:

«مذاکرات حاضر بین قدرت های جهانی و ایران را ادامه دهید و در ازای لغو تدریجی بسیاری از تحریم های جاری ایران، توسعه هسته ای این کشور تا 10 سال بوسیله سازمان ملل محدود شده و اجازه بازرسی های مکرر سازمان ملل داده شود.

و یا؛

مذاکرات جاری را متوقف کنید و نظام تحریم ها را سخت تر کنید تا زمانی که ایران توسعه هسته ای خود را متوقف کند، حتی اگر این کار برای آمریکا به معنای از دست دادن حمایت کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و انگلیس در این موضوع باشد.»

این پایگاه آمریکایی در ادامه نوشت: «در مجموع، رویکرد صلح آمیز و دیپلماتیک با کسب 42 درصد آراء، در این نظر سنجی رای اول را آورده است. در حالی که 32 درصد نیز به گزینه تهاجمی تر رای داده و بقیه افراد نیز نظر قطعی نداشته اند.

نکته جذابی در این نظرسنجی نیز وجود دارد. مردها بیشتر از خانوم ها به مسیر دیپلماتیک علاقه نشان داده اند. 48 درصد از مردها به مسیر دیپلماتیک، 36 درصد به راه حل تهاجمی تر رای داده و مابقی نیز نظر قطعی نداشته اند. در حالی که 36 درصد از خانوم ها به ادامه مذاکرات، 28 درصد به پایان مذاکرات رای داده و دیگران نیز رای قطعی نداشته اند.»

در ادامه این گزارش با اشاره به این که انتخاب مسیر دیپلماتیک توسط مردم آمریکا به علت خسته شدن آن ها از ورود آمریکا به جنگ است، به سئوال دیگری که در این نظرسنجی مطرح شده اشاره شده است: «آیا شما با حمله اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران و تایید این موضوع توسط آمریکا موافقید؟»

"فوربز" در این رابطه نوشت: «آمریکایی هایی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند تقریبا با ضریب 2 به 1، حمله اسرائیل را تایید می کنند؛ 45 درصد رای موافق، 23 درصد رای مخالف و 32 درصد نیز نظر خاصی نداشته اند. در این میان جمهوری خواهان حمله را با ضریب 4 به 1 (59 درصد در مقابل 15 درصد) تایید کرده اند، آمار دموکرات ها 36 درصد موافق در مقابل 28 درصد مخالف بوده و رای دهندگان مستقل (که به هیچ کدام از این دو حزب وابسته نیستند) نیز 42 درصد با حمله موافق و 25 درصد مخالف بوده اند.»

در انتهای این گزارش در جمع بندی موارد فوق آمده است: «از این گزارش می توان نتیجه گرفت که آمریکایی ها از دیپلماسی فعال حمایت می کنند؛ آن ها از جنگ خسته شده اند و می خواهند ایالات متحده را از گزند آسیب دور نگه دارند. اما همچنین می توان دریافت که در صورت وجود راه حل نظامی سریعتری برای حل این مشکل، آن ها موافقند که اسرائیل آن را انجام دهد.»

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 02 March 2024
السبت, ۲۱ شعبان ۱۴۴۵
شنبه, ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

Please publish modules in offcanvas position.