روابط قبل از ازدواج و يك عمر سوء ظن

روابط قبل از ازدواج و يك عمر سوء ظن

به گزارش گروه اجتماعي گويدا به نقل از فرهنگ نيوز ، حجت‌الاسلام حسین دهنوی عصر امروز در نخستین همایش ازدواج و جوانان با محوریت روابط قبل از ازدواج در این شهرستان، اظهار کرد: ازدواج به‌عنوان یک رویداد مهم در زندگی افراد دارای محورهای متفاوتی است.

 

این کارشناس مسائل خانواده تصریح کرد: برقراری روابط دوستانه بین دختران و پسران قبل از ازدواج، موجب آفت‌ها و آسیب‌هایی در زندگی آنان می‌شود که این روابط به‌هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه دین اسلام ضوابطی را برای برقراری ارتباط بین زن و مرد قبل از ازدواج مشخص کرده، افزود: پرهیز از نگاه به قصد ریبه در روابط، عدم برقراری روابط عاطفی از سوی زنان و دوری از خلوت‌های آلوده به گناه از جمله این ضوابط به‌شمار می‌رود.

به گفته دهنوی، زنان باید در این روابط رقت کلام نداشته باشند و از لبخندهای متعارف در روابط خود استفاده کرده و مدیریت نگاه از سوی زنان و مردان ضروری است.

این کارشناس مسائل خانواده خاطرنشان کرد: بی‌توجهی به این روابط غیرمجاز موجب می‌شود به‌طور ناخواسته گوهر عفت دختران دچار صدمه شده و این موضوع استیصال به معنای واقعی را برای آنان به‌وجود می‌آورد.

وی با اشاره به رعایت ضوابط اسلامی از سوی دختران و پسران در زمان قبل از ازدواج، بیان داشت: عدم مدیریت این روابط در آینده نیز موجب اختلال عاطفی بین زوج‌ها شده و سوءظن‌های مستمری را در کانون گرم خانواده ایجاد می‌کند.

دهنوی یادآور شد: از سوی دیگر شکست در این روابط به دلیل برخی از ممانعت‌های خانوادگی افسردگی حاد را برای دو طرف ایجاد کرده و گاهی منجر به خودکشی از سوی افراد می‌شود.
1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

اصول زناشویی

طلاق

بررسی طلاق های تبلتی و موبایلی

عشرت شایق در گفت‌و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس گفت: دختر با لباس سفید عروسی می‌رود خانه بخت و با لباس سفید مرگ هم بیرون می‌آید» این ضرب المثلی است که قدیمی ها…
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Sunday, 21 July 2019
الأحد, ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۰
یکشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۸
Copyright © 2009 - 2018 Designed By GOYDA. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.