مواد غذایی شیر افزا برای افزایش شیرمادر

مصرف ريحان، ترخون، زيره و رازيانه باعث افزايش شيرمادر مي‌شود

گياهاني مانند ريحان، بادام زميني، ترخون، زيره و رازيانه معطر خاصيت ضد نفخ داشته و با ورود به شير مادر از دل درد كودك جلوگيري مي‌كنند.


دكتر محمد حسين سياح گفت: تعدادي از گياهان با مكانيسم‌هاي مختلف و از طريق تحريك غدد توليد شير باعث افزايش شير مادران مي‌شوند.

وي تصريح كرد: ريحان جزء گياهان معطر و داراي خاصيت ضد نفخ براي مادر و كودكان است و رازيانه نيز همانند ريحان داراي همان خاصيت به اضافه هورمون‌هاي گياهي است كه از طريق تحريك با غدد مترشحه شير باعث افزايش شير مادران شيرده مي‌شود.

اين متخصص كودكان در گفتگو با ايسنا تاكيد كرد: سياه دانه نيز با خاصيت ضد درد، ضد سرطان، هضم كننده غذا، كاهش دهنده پرفشاري خون باعث افزايش شير مادران مي‌شود و مصرف روزانه 2 گرم سياه دانه بلامانع است كه بهتر است دانه‌ها له شوند تا اثر آنها بيشتر شود.

تاكنون عوارض جانبي از سياه دانه مشاهده نشده و مصرف آن در دوران بارداري توصيه مي‌شود.

دكتر سياح گفت: سيب‌زميني هم براي مادر، مقوي و سالم است و مهمترين اثر آن ضد درد، ضد ميكروب، خواب آور، خلط آور و ادرارآور بودن براي كودك است.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

بهداشت بانوان

نوزاد

تفاوت زنان پسر زا و زنان دختر زا

اگرچه آزمایش روی زنان باردار ممنوع بوده است ولی دانشمندان در سال های اخیر با استفاده از طراحی هوشمند دیتاها در آزمایش های مصنوعی یا طبیعی، دستاوردهای شگفت انگیزی داشته…

اصول زناشویی

طلاق

بررسی طلاق های تبلتی و موبایلی

عشرت شایق در گفت‌و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس گفت: دختر با لباس سفید عروسی می‌رود خانه بخت و با لباس سفید مرگ هم بیرون می‌آید» این ضرب المثلی است که قدیمی ها…
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Tuesday, 16 July 2019
الثلاثاء, ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۰
سه شنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۸
Copyright © 2009 - 2018 Designed By GOYDA. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.