سرطان بيضه در اثر مصرف استامينوفن

سرطان بيضه در اثر مصرف استامينوفن 

مطالعه‌ای که اخیرا توسط دانشمندان دانشگاه ادینبورگ انجام شده است نشان می‌دهد؛ اگرچه قرص استامینوفن به‌عنوان ایمن‌ترین داروی مسکن برای زنان باردار محسوب می‌شود اما شواهدی وجود دارد که مصرف بیش‌از اندازه آن در دوره بارداری سطح تستوسترون را پائین می‌آورد. کاهش تستوسترون در رحم منجر به افزایش خطر ابتلا به ناباروری، سرطان بیضه و نزول بیضه در نوزادان پسر می‌شود.

دکتر راد میت‌چل در این باره هشدار داد: زنان باردار می‌بایستی از دستورالعمل‌های مرکز خدمات بهداشت ملی پیروی کرده و استامینوفن با کمترین دُز اثربخشی را مصرف کنند.

 

یکی دیگر از اعضای این تیم تحقیقاتی گفت: یافته‌های این مطالعه پیام روشنی را می‌دهد و آن اینکه مادران باردار نباید استفاده از استامینوفن را در دوره بارداری طولانی کرده و مصرف آن را تنها محدود به ضرورت کنند.

بخشی از این مطالعه بر روی موش‌ها انجام شد بدین صورت که به مدت 24 ساعت استامینوفن به موش‌ها خورانده شد که در این مدت هیچ تاثیری بر تولید تستوسترون در این مدت نداشت اما پس از یک هفته مقدار آن 45 درصد کاهش یافت.

 

 
منبع: نیکو
1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

بهداشت بانوان

نوزاد

تفاوت زنان پسر زا و زنان دختر زا

اگرچه آزمایش روی زنان باردار ممنوع بوده است ولی دانشمندان در سال های اخیر با استفاده از طراحی هوشمند دیتاها در آزمایش های مصنوعی یا طبیعی، دستاوردهای شگفت انگیزی داشته…

اصول زناشویی

طلاق

بررسی طلاق های تبلتی و موبایلی

عشرت شایق در گفت‌و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس گفت: دختر با لباس سفید عروسی می‌رود خانه بخت و با لباس سفید مرگ هم بیرون می‌آید» این ضرب المثلی است که قدیمی ها…
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Monday, 19 August 2019
الإثنين, ۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۰
دوشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
Copyright © 2009 - 2018 Designed By GOYDA. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.