برای نجات از آلرژی های فصلی چه باید کرد؟

حساسیت فصلیحساسیت و آلرژی های فصلی

کارشناسان معتقدند افرادی که از عناصر آلرژی‌زای فصل بهار نظیر گرده گیاهان موجود در هوا رنج می‌برند، از علائمی مانند عطسه، آبریزش از چشم و خستگی برخوردارند.

دکتر دیوید لانگ، رییس بخش آلرژی و ایمونولوژی کلینیکی در ایالت اوهایو آمریکا معتقد است تشخیص علائم سرماخوردگی و آلرژی از یکدیگر، دشوار است.

وی در این باره می‌گوید: اگر علائم بیماری در فردی بیش از 10 روز به طول انجامد و همچنین فرد احساس کند که در خارج از منزل، علائم وی تشدید می‌شود، فرد مربوطه از آلرژی رنج می‌برد.


لانگ عطسه، احساس خارش در داخل گوش‌ها یا کام دهان را از جمله علائم آلرژی‌های فصلی می‌داند و می‌گوید: احساس خستگی، یکی دیگر از نشانه‌های این نوع آلرژی‌هاست که بیشتر افراد آن را به آلرژی نسبت نمی‌دهند.

دکتر کوین مک‌گرات، سخنگوی دانشکده "آلرژی، آسم و ایمونولوژی" آمریکا نیز در این‌باره گفت: این نوع آلرژی‌ها با ایجاد اختلال در خواب افراد، باعث می‌شوند فرد هشت، 9 یا 10 ساعت بخوابد اما پس از آن با احساس خستگی و درد بیدار شود.

این دو کارشناس معتقدند افرادی که از آلرژی‌های فصل بهار رنج می‌برند، می‌توانند با اجتناب از قرار گرفتن در معرض گرده‌های گیاهان و همچنین با استفاده از آنتی‌هیستامین‌ها، علائم ناشی از این آلرژی‌ها را در خود کاهش دهند.

آنها همچنین توصیه می‌کنند: این افراد با مراجعه به پزشک، مصرف دارو را پیش از بروز علائم آغاز کنند؛ چرا که این امر از شدید شدن علائم آلرژی در طول فصل بهار جلوگیری می‌کند.

لانگ با بیان اینکه بین سه مرحله پیشگیری، درمان دارویی و ایمونوتراپی(ایمن‌درمانی)، مرحله پیشگیری، مهم‌ترین مرحله است، خاطرنشان کرد: در طول فصل بهار، بستن پنجره‌ها و استفاده از سیستم تهویه هوا از جمله اقداماتی است که افراد می‌توانند در مرحله پیشگیری انجام دهند. بهتر است افراد این اقدامات را هنگام استفاده از اتومبیل خود نیز انجام دهند.

به اعتقاد این کارشناسان، زمان مناسب برای ورزش در افرادی که از آلرژی‌های فصل بهار رنج می‌برند، صبح زود یا آخر شب است؛ چرا که در این زمان‌ها مقدار گرده‌های موجود در هوا کمتر است.

مک‌گرات عنوان کرد: مطلبی که بیشتر افراد نادیده می‌گیرند این است که "استاتیک" مو باعث جذب گرده‌ها شده و شب، هنگامی که فرد به رختخواب می‌رود، این گرده‌ها به بالشت وی منتقل می‌شوند. بنابراین بهتر است فرد در صورت امکان، قبل از خواب موهای خود را بشوید. در غیر اینصورت قبل از رفتن به رختخواب از پارچه مرطوبی برای تمیز کردن موهای خود استفاده کند.


لانگ اظهار کرد: اگر استفاده از آنتی‌هیستامین‌ها برای کاهش علائم این آلرژی‌ها کمکی به فرد نکرد، می‌توان با تجویز پزشک از اسپری‌های بینی استفاده کرد.

منبع:ایسنا

 

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (7 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 20 July 2024
السبت, ۱۳ محرّم ۱۴۴۶
شنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.