ريزش مو

 

آمار ها حكايت از آن دارد كه سن ريزش مو در ميان جوانان چه دخترها و چه پسرها كاهش يافته است اما براي برطرف كردن اين مشكل راه حل هايي هم وجود دارد.

 

به گزارش افکارنیوز، مشکل کم مویی مشکل خیلی از آقایان و خانم ها و حتی جوانان است. برخی آمارها می گویند، سن ریزش موها در هر دو جنس در جهان کاهش یافته اما برای حل این مشکل راه های زیادی در دسترس است. شما علاوه بر استفاده از موی اضافه (اکستنشن) یا کلاه گیس های ارزان قیمت، با موارد دیگری هم می توانید مشکل خودتان را حل کنید. در این مطلب می توانید چند نمونه از اشتباهاتی که افراد کم مو مرتکب می شوند و اقداماتی برای بهتر شدن این حالت را بیاموزید.

 

● اهمیت یک سلمانی خوب

 

حتی اگر کم مو هستید، می توانید روش هایی برای حفظ زیبایی ظاهری و نشان دادن سلیقه تان بیابید. با اینکه آرایش موهای کم ممکن است کمی چالش برانگیز باشد ولی بهترین گزینه برای شما آن است که بدانید چه میزان مو از دست داده اید و مکان کم پشت موی سر شما کجاست. آنچه در این زمان به شما کمک شایانی خواهد کرد این است که با یک آرایشگر ماهر برای رنگ کردن، کوتاه کردن و فرم دادن به موهای باقیمانده و برجسته نشان دادن دیگر ویژگی های ظاهری مشاوره کنید. در صورتی که آرایشگر خوبی را نمی شناسید، در این مورد با متخصصان پوست و مو گفت وگو کنید. آنها بیشتر می توانند یک آرایشگاه مطمئن را به شما معرفی کنند.

 

● اسپری هایی که جاهای خالی را پر می کنند

 

«دکتر آرمی مک میکاییل»، متخصص پوست و استاد امراض پوستی در دانشگاه «ویک فارست» مرکز پزشکی «بپتیست» در وینستون سلم نیویورک، در این باره می گوید: «اسپری های حاوی ذرات کراتین و پودرهای رنگی می توانند پوششی بسیار عالی برای موهای نازک فرق سر و ناحیه بالای سر که تراکم موها در آن ناحیه کم هستند و کف سر نمایان شده است، باشند. با این حال، برای برخی افراد، این راهبرد می تواند مصنوعی بودن آن موها را نمایان کند و باعث شود، موهای ریخته توجه بیشتری را به خود جلب کند.» اگر می خواهید رنگ موهای خود را تغییر دهید، پیشنهاد می کنیم رنگی را انتخاب کنید که با پوست سرتان هماهنگی داشته باشد. از رنگ موهای براق و غیرطبیعی اجتناب کنید، زیرا به کار بردن آنها سبب بیشتر نمایان شدن کم مویی شما خواهد شد.

 

● کلاه گیس های انسانی

 

«دکترکلارنس استفانی» از مرکز درمانی «نورث هیل» می گوید: «تعداد بسیار کمی از کلاه گیس هایی که برای خانم ها و آقایان وجود دارند دارای ظاهری طبیعی هستند، مگر اینکه آنها از موهای طبیعی انسان درست شده باشند و به طور منظم توسط یک آرایشگر ماهر مرتب شوند. درست است که ممکن است اینگونه کلاه گیس ها کمی گران تمام شوند اما ارزش صرف هزینه را دارند. کلاه گیس های فرم داده شده یا آنهایی که تنها برای بخشی از سر طراحی شده اند و از موی طبیعی هستند، می توانند بهترین گزینه برای به حداقل رساندن نمایش موهای ریخته در خانم ها و آقایان و به دست آوردن اعتمادبه نفس باشند.»

 

● تبلیغات را باور نکنید

 

اگرچه در این مورد خیلی تبلیغ می شود اما واقعیت این است که بعید به نظر می رسد که در کل اکستنشن مو، چه نوع مرغوب و چه نامرغوب آن، به مشکل کم مویی یا خالی بودن سرتان کمکی کند. «دکتر مک میکائیل» در این مورد شرح می دهد: «اکستنشن موها را بلند می کند اما بیشتر افرادی که موهایشان ریخته به دنبال پوشش بیشتر ناحیه های خالی شده سر خود هستند نه بلندی آن. ما توصیه می کنیم برای این نوع از آرایش مو هزینه های زیاد صرف نکنید. در عوض از آرایشگر خود بخواهید موهایتان را به بهترین شکل ممکن رنگ، کوتاه و فرم دهد.»

 

● چرا باید موهایتان را روشن کنید؟

 

بلند کردن موهای کم پشت و سپس آرایش آنها برای مخفی کردن محل بدون موی سر مانند یک تابلوی نورانی است که به کم مو یا بی مو بودن شما اشاره دارد. دکتر مک میکائیل در این مورد نظر جالبی دارد. او اشاره می کند که شانه کردن مو و جمع کردن آن در بالای سر به طوری که قسمت کم مو را بپوشاند بسیار دشوار است. راه حل بهتر این است که کل موهای خود را روشن کنید. البته «دکتر ویلیام ووستر»، جراح ترمیمی پیوند مو و رئیس کلینیک پزشکی ووستر در نیواورلئان، خاطرنشان می کند: «تکنیک های جدید پیوند مو به جاهایی از سرکه موهای آن ریخته، می تواند راه حلی بسیار مؤثر با ظاهری بسیار طبیعی باشد. اگر تصمیم به انجام پیوند مو گرفتید، متخصص ترمیم مویی را بیابید که پیشینه ای خوب در یک کلینیک معتبر داشته باشد. همچنین قبل از انجام هر اقدامی ابتدا از عکس های قبل و بعد بیماران دیدن کنید و این هم یادتان باشد که اگر نخواستید مو بکارید با روشن کردن موهایتان کم پشتی آنها را کمتر آشکار خواهید کرد.»

 

● کلاه سر خودتان نگذارید

 

ممکن است گاهی برای مخفی کردن موهای بدحالت تان از کلاه استفاده کنید اما این روش برای استفاده روزانه به نظر کاربردی و جالب نیست. اگر به دنبال پوشش مناسبی هستید، یک کلاه گیس گزینه ای مناسب برای شماست که از کلاه مناسب تر است. این روزها کلاه گیس ها در تنوع فراوانی در دسترس هستند. انواعی از آنها که از موی طبیعی انسان تهیه شده اند به شما زیبایی طبیعی خواهند داد و نیز آرایشگری ماهر می تواند آن را به خوبی آرایش کند، بنابراین می توانید برای اینکه روی مد باشید، به جای مخفی کردن موها از کلاه گیس هم استفاده کنید. کلاه هم می تواند یکی از آخرین گزینه ها باشد.

 

● موهایتان را بی دلیل بلند نکنید

 

بلند کردن موهای باقیمانده روی سر می تواند احساس بهتری به شما بدهد اما متاسفانه این شیوه می تواند مناطقی که خالی از مو هستند را بیشتر جلوه گر کند. دکتر مک میکائیل توصیه می کند، اگر دوست دارید موهایتان را بلند کنید حالتی به آن ندهید که نقاط خالی را بیشتر آشکار کند، در ضمن یکی از راه حل های قابل اطمینان برای مقابله با ریزش موی مردان و زنان، مصرف محلول و ژل ماینوکسیدیل است که قیمت مناسبی هم دارد. اگرچه این راهبرد ممکن است پس از ۹ ماه مصرف تاثیر خود را نشان دهد اما می توانید در این مدت زمان، موهای خود را طوری بیارایید که به جای بلند بودن، پرتر به نظر برسند.

 

مجله سیب سبز

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 05 October 2022
الأربعاء, ۰۹ ربيع الأول ۱۴۴۴
چهارشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۱

Please publish modules in offcanvas position.