مثلث قاتل دختران تهرانی

دختران تهرانیگروه سلامت گویدا / شايد درباره مثلث برمودا شنيده باشيد؛‌ منطقه ای شگفت انگیز در اقیانوس اطلس که تاکنون، تعداد زیادی از هواپیماها و کشتی ها، بی آنکه نشانه ای از خود برجای گذارند، به طرز اسرارآمیزی در آنجا ناپدید شده اند . براي آنكه در كام مثلث برمودا فرو برويد بايد در اين منطقه جغرافيايي قرار بگيريد اما مثلث مرگي كه اضلاعش آرايشگاه،‌ ماهواره و باشگاه هاي بدنسازي هستند به راحتي و در همين محله هاي شهر تهران به راحتي مي توانند زنان و دختران جوان را در پنجه مرگ آور خود فرا بگيرند. گرفتاری جوانان به خصوص زنان و دحختران جوان در این مثلث مرگ آور به یکی از چالش های مهم پایتخت تبدیل شده است.

 

آرايشگاه ،‌ ماهواره و باشگاه هاي بدنسازي سه ضلع مثلثي هستند كه اگر با رویای مانکن شدن شما هم در ميان حصار اضلاع آن قرار بگيريد، مرگ در كمينتان خواهد  بود.

تب شیشه ای مثلث مرگ!

مثلث مرگ در كمين زنان و دختران جواني است كه فريب تبليغات دروغين ماهواره اي را مي خورند و يا در دام برخي باندهاي حاضر در آرايشگاه هاي شهر افتاده و در نهايت براي داشتن اندامي لاغر و متناسب به باشگاه هاي بدنسازي مي روند. در برخی از باشگاه ها و آرآیشگاه های زنانه شهر افرادد ترغیب می شوند تا به جاي آنكه از راه های معقول و منطقی با ورزش و افزايش فعاليتهاي بدني و همچنین کنترل کالری دریافتی از طریق رعایت یک رژیم غذایی مناسب به تناسب اندام برسند، راه های ساده تری را انتخاب کنند. مربي و مافياي حاضر در اين اماكن در گوش طعمه های خود زمزمه شيطاني لاغري و تناسب اندام سهل الوصول به مدد انواع و اقسام داروها را  مي خوانند؛ لاغري ساده اي كه به قيمت افتادن زنان و دختران جوان در دام هاي شيشه اي اعتياد است. از سوی دیگر نیز بشقابهای بزرگ ماهواره ای که از روی ÷شت بام خیلی از تهرانی ها سر درآورده غذایی مسموم به خورد تفکر مردم ما می دهد؛ تبلیغات گسترده انواع داروهای لاغری که می تواند در مدت زمانی کوتاه شما را به یک مدل تبدیل کند و حسابی "باربی" شوید، غافل از اینکه این داروهای لاغری تنها اعتیاد و حتی مرگ را در÷ی دارند.

بیماری و مرگی دردناک با لاغری شیشه ای

معاون بهداشتي وزير بهداشت هم از مثلث مرگ نگران است و مي گويد: متاسفانه مواد و داروهايي با محتويات آمفتامين، شيشه و ساير مواد صنعتي جديد در برخي آرايشگاه‌هاي زنانه و باشگاه‌هاي بدنسازي به‌عنوان لاغرکننده، زيبايي اندام و انرژي‌زايي توزيع مي‌شود. به گفته دکتر اکبر سیاری ثابت شده ترکيبات آمفتامين که ماده خطرناک شيشه از جمله آنهاست، در کوتاه‌مدت نشاط، کاهش وزن و ايجاد انرژي را در پي دارد اما به مرور زمان مي‌تواند نارسايي کبد، کليه، بي‌نظمي ضربان قلب و مرگ ناگهاني را به دنبال داشته باشد.

به باور وي باشگاه‌هاي بدنسازي، ماهواره و آرايشگاه‌هاي زنانه به مثلث شيوع بيماري ايدز تبديل شده‌اند چون در اين مراکز با تبليغ استفاده از مواد روانگردان صنعتي براي تناسب اندام و زيبايي، راه‌هاي شيوع ايدز را گسترش مي‌دهند زيرا استفاده از مواد روانگردان به‌دليل تحريک‌ جنسي، باعث بي‌مبالاتي جنسي و درنتيجه بالا رفتن احتمال ابتلا به ايدز مي‌شود. معاون بهداشتی وزیر بهداشت با اشاره به مرگ ناگهانی برخی جوانان بر اثر مصرف چنین داروهایی تاکید می کند: بسیاری از این مرگ ها ناشی از اختلال ناگهانی ضربان قلب و فشار خون است که در مصرف کنندگان این مواد به وجود می آید.

گرهی که به مثلث مرگ منتهی می شود

شاید گره این ماجرا را هم بتوان در تغییرات سبک زندگی مردم جامعه جستجو کرد تا بدانجا که جامعه ما از ماهواره الگو می پذیرد. بدیهی است برای برچیده شدن بساط چنین سود جویانی در درجه نخست باید نگاه افراد به خودشان را تغییر داد تا توهم خود زشت انگاری نداشته باشند. اطلاع رسانی و نظارت بر واردات و توزیع این داروها نیز از جمله نکات مهمی است که می تواند اضلاع مثلث مرگ را فرو ببپاشد اما وضعیت کنونی شهرمان نشان از آن دارد که کمتر گام مثبتی در  این راستا برداشته شده است.

 

منبع: تهران پرس
5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 29 November 2023
الأربعاء, ۱۶ جمادى الأولى ۱۴۴۵
چهارشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۲

Please publish modules in offcanvas position.