صدای مفاصل

 

 

 در افراد جوان و به خصوص کودکان اگر این صداها همراه درد نباشد بيماري نیست و نیاز به پیگیری ندارد اما در برخی موارد صدا ناشی از جابجایی تاندون هاست که ایجاد درد می کند که در این صورت بعد از تشخیص باید درمان شود. 
دکتر تقی بغدادی متخصص ارتوپدی گفت: در افرادی که رباط های نرم تر یا نرمی مفاصل و یا انعطاف پذیری مفاصل دارند صدای مفصل بیشتر است. 
 
وی خاطر نشان کرد: صدای مفاصل در سنین پایین اگر همراه با درد نباشد بيماري نیست اما در افراد مسن وقتی ساییدگی مفاصل یا همان  آرتروز پیش می آید باید به پزشک مراجعه کنند.   
وی ادامه داد: در سنین بالا غضروف ها از بین می روند، فاصله غضروفی کم می شود و استخوان زیر غضروف ساییده می شود و صدا می دهد که این صداها همراه درد می باشد و یکی از علائم آرتروز محسوب می شود. 
 
وی افزود: در افراد جوان و به خصوص کودکان اگر این صداها همراه درد نباشد بيماري نیست و نیاز به پیگیری ندارد اما در برخی موارد صدا ناشی از جابجایی تاندون هاست که ایجاد درد می کند که در این صورت بعد از تشخیص باید درمان شود. 
 
وی اذعان داشت: تمامی مفاصل ممکن است صدا بدهند اما صداهایی که ناشی از بروز آرتروز است بیشتر در زانو دیده می شود. 
 
بغدادی در پایان متذکر شد: صدای مفصل هیچ ارتباطی به کمبود ویتامین ندارد و نمی توان گفت به دلیل کمبود ویتامین خاص مفاصل صدا می دهند اما ممکن است افرادی که مبتلا به آرتروز هستند  پوکی استخوان داشته باشند که در این صورت باید طبق نظر پزشک از داروهای مکمل استفاده کنند./

باشگاه خبرنگاران

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 25 May 2024
السبت, ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۵
شنبه, ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.