درمان جوش با زردچوبه!

 

مراقب باشيد از مصرف صابون‌هايي كه موجب بروز حساسيت و واكنش‌هاي آلرژيك مي‌شوند، پرهيز كنيد و قبل از خواب از خوردن غذاهاي خيلي چرب و ادويه‌دار خودداري نماييد چون در بروز بثورات جلدي و آكنه‌ها تاثير فوق‌العاده‌اي دارند.
 
تقريبا همه ما اين تجربه را داريم كه يك روز صبح از خواب بيدار شويم و در حالي كه استرس يك قرار مهم را داريم، ناگهان در مقابل آيينه متوجه شويم كه يك جوش بزرگ و وقت‌ناشناس با ظاهري ناخوشايند روي بيني‌مان بيرون زده كه شايد حتي بتواند موجب كاهش اعتماد به نفسمان در طول آن روز شود. 
 
 به گزارش سرويس «سلامت» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، متخصصان بهداشت عمومي پوست در كانادا در مقاله‌اي به چند راهكار خانگي ساده و درعين حال موثر براي مقابله با اين آكنه‌هاي بي‌موقع و ناخوشايند اشاره كرده‌اند كه به كار بردن آنها تقريبا براي هر فردي ميسر است. 
 
 به گزارش تورنتو نيوز، اين كارشناسان توصيه مي‌كنند: 
 
 - با ماليدن مقدار اندكي خمير دندان روي آكنه مي‌توانيد به سريع‌تر خشك شدن آن كمك كنيد. 
 
 - همچنين مي‌توانيد مقداري خمير زردچوبه تهيه كرده و آن را قبل از خواب روي جوش بماليد و هنگام صبح با آب بشوييد. 
 
 - عسل نيز براي درمان جوش‌هاي بزرگ مفيد است چون خاصيت ضد باكترياي قوي دارد و عفونت را درمان مي‌كند. 
 
 - روغن درخت چاي را نيز مي‌توانيد امتحان كنيد. اين روغن نيز خاصيت ضد باكتريايي دارد و محصول استراليا است. روغن درخت چاي به كاهش قرمزي و تورم كمك مي‌كند و مانع زخم شدن محل جوش مي‌شود. 
 
 - مراقب باشيد از مصرف صابون‌هايي كه موجب بروز حساسيت و واكنش‌هاي آلرژيك مي‌شوند، پرهيز كنيد و قبل از خواب از خوردن غذاهاي خيلي چرب و ادويه‌دار خودداري نماييد چون در بروز بثورات جلدي و آكنه‌ها تاثير فوق‌العاده‌اي دارند.
1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 13 July 2024
السبت, ۰۶ محرّم ۱۴۴۶
شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.