كم شدن كارايي با آلودگي صوتي

كم شدن كارايي با آلودگي صوتي

فرزام جنابی رئیس کارگروه معتمد جامعه شنوایی‌شناسی ایران در افتتاحیه چهاردهمین کنگره شنوایی‌شناسی ایران گفت: توسعه صنعت و ماشینی شدن زندگی موجب شده است تا مردم در حالت عادی هم در معرض اصوات مزاحم و بیش از حد مجاز قرار گیرند و اکنون طبق بررسی‌ها، آلودگی صوتی سومین آلودگی در کشور محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: استفاده از محافظ‌های گوشی برای محافظت از سیستم شنوایی کافی نیست چرا که تمام استخوانهای بدن انسان گیرنده‌های صوت هستند و اصوات از این طریق وارد بدن انسان می‌شوند.

به طور کلی سر و صدا بر اعصاب، سیستم عروقی و حتی کارایی انسان اثر می گذارد و آثار آن نسبت به میزان شدت صدا و زمان قرار گرفتن در معرض صدا متفاوت است.
جنابی تصریح کرد: با توجه به آلودگی صوتی در زندگی روزمره و محیط شغلی آمادگی ارائه مشاوره رایگان و آکادمیک به نهادها و سازمان‌های مختلف را داریم تا بتوانیم با ایجاد حداقل استاندارد برای مردم، زمینه قرار گرفتن در معرض آلودگی صوتی کمتر را برای آنها فراهم کنیم. 

وی 3 راه کار برای جلوگیری از آلودگی صوتی را عنوان کرد و گفت: ابتدا بهتر است صدا را از منشاء آن کم کنیم، دوم محیط را طوری برنامه‌ریزی کنیم که بتوانیم از انتقال صدا به کل محیط جلوگیری کنیم و سوم اینکه به مردم آموزش‌های فرهنگی برای عدم انجام برخی رفتارها مانند بوق زدن را بدهیم.

فارس

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Tuesday, 04 October 2022
الثلاثاء, ۰۸ ربيع الأول ۱۴۴۴
سه شنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۱

Please publish modules in offcanvas position.