ارزش غذایی و درمانی خورش بوقلمون + دستور تهیه

 

خورشت بوقلمون بسیار خوش طعم و طرفداربی شماری را به خود اختصاص داده است و دارای ارزش درمانی و فواید غذایی 

ارزش غذایی خورشت بوقلمون

بالاییست .برای مشاهده دستور پخت این خورشت به این لینک  طرز تهیه خورش بوقلمون  مراجعه کنید .همانطور که اشاره شد این غذا از ارزش بالایی در سبد غذایی خانوار برخوردار است با برخی از فواید درمانی آن آشنا می شویم
احتمالا بسیاری از شما تبخال زدن را تجربه کرده اید .گوشه لبتان شروع به مورمور کردن می کند و یک نقطه کوچک و سفت که نمی تونانید انرا ببینید روی لبتان ظاهر می شود.
پس از یکی دو روز تاولهای قرمز به وجود می اید که این همان تبخال است که احتمالا موقع خواب پدیدار شده است.و راهی برای پنهان یا برطرف کردن ان به صورت فوری وجود ندارد .
تبخال بیماری شایع ای است اگر چه نمی توان آنرا درمان کرد اما راههایی وجود دارد که می تواند بروز آنرا کاهش دهد یا مدت بروز آنرا محدود کند.
علایم تبخال ممکن است حداکثر تا بیست روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس ظاهر نشود و معمولا هفت تا ده روز طول میکشد تاول شکل بگیرد و در ان وقت می ترکند و ترشح می کنند سپس کبره زرد رنگی تشکیل شده و در نهایت با ریختن ان پوست صورتی رنگ در زیر ان ظاهر می شود و تبخال بدون گذاشتن جا بهبود می یابد.
اگزما عبارت است از یک بیماری پوستی آلرژیک مزمن.این بیماری خصوصا در پوست دست .سر .پشت گردن.ارنج.و زانو ایجاد میشود و بین یک ماهگی تا یک سالگی آغاز شود .
این بیماری معمولا تا سه یالگی کاهش یافته اما ممکن است در هر سنی مجددا شروع شود.
علائم اگزما خارش  بروز تاولهای کوچک در محل اگزما همراه با تراوش مایع و ضخیم شدن پوست زیر ی در اثر التهاب مزمن می باشد.
برای بهبود و پیشگیری از تبخال و اگزما مصرف گوشت بوقلمون و تخم افتابگردان مفید است که در متن بالا خوراکی با این مواد اماده کردیم .
همچنین گوشت بوقلمون سبب آرامش و سرحالی میشود .بهتر است هنگام پخت بوقلمون تمامی پوست آنرا جدا کنید
5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Tuesday, 11 May 2021
الثلاثاء, ۲۹ رمضان ۱۴۴۲
سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

Please publish modules in offcanvas position.