هندوانه براي قلب

هندوانه

اين روزها ميوه هاي تابستاني براي فرار از عطش تابستان بسيار مورد استفاده قرار مي گيرد. يكي از اين ميوه ها هندوانه است كه خواص بسياري هم دارد.

 اين ميوه که منبع آنتي اکسيدان هاي قوي مانند ويتامين A و Cاست، از بدن در برابر بيماري ها محافظت مي کند. در اين مطلب به خاصيت هاي اين ميوه اشاره شده که دانستن آن مفيد است.

به گزارش افکارنیوز به نقل از خراسان ، * مصرف روزانه اين ميوه از بروز ناراحتي قلبي پيشگيري مي کند.* ويتامين C و بتاکاروتن موجود در هندوانه مانع از بروز هر نوع سرطان مي شود.* ليکوپن هندوانه با سرطان و آرتريت مقابله مي کند.* مصرف منظم هندوانه، گوجه فرنگي و زردآلود مانع از بروز سرطان پروستات مي شود.*ميوه اي انرژي زا و تقويت کننده بينايي است. * ناراحتي هاي چشمي مربوط به سن را برطرف مي کند.* ماده موجود در آن به نام «نيترولين»، سموم بدن را دفع مي کند.* اسيد نيتريک هندوانه کاهش دهنده فشار خون است.* ويتامين B۶ در آن براي مغز بسيار مفيد است.

 

* منبع عالي پتاسيم است، که در کنترل فشار خون موثر است.

 

* مصرف چند برش هندوانه پس از شام، به خواب راحت کمک مي کند.* خطرات مربوط به آسيب هاي پوستي بر اثر نور خورشيد را با ۴۰درصد کاهش مي دهد.* پتاسيم آن، باعث دفع سموم و کاهش اسيد اوريک در خون مي شود و در نتيجه احتمال آسيب هاي کليوي را کاهش مي دهد.

4.3333333333333 1 1 1 1 1 Rating 4.33 (3 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 25 May 2024
السبت, ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۵
شنبه, ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.