چاقي كودكان

چاقي كودكان

پژوهشگران انگليسي معتقدند كمبود ويتامبن D در مادران موجب چاقي فرزندان آن ها مي شود.

 

فارس به نقل از خبرگزاری خاورمیانه، محققان دانشگاه ساوث همپتون انگلیس دریافتند: احتمال ابتلا به چاقی و انباشت چربی در سن شش سالگی در کودکان متولد شده از مادران دارای کمبود ویتامین D در طول دوره بارداری نسبت به سایر مادران افزایش می یابد.

 

این محققان گفتند: محافظت مادران از سلامت خود در طول دوره بارداری بهترین راه برای حفاظت از فرزندانشان است.

 

سیان رابینسون محقق موسسه ملی سلامت انگلیس گفت: در سایه نگرانی کنونی درخصوص کاهش ویتامین D در زنان جوان و افزایش میانگین چاقی کودکان در انگلیس، محققان دریافتند که نیاز دارند تا درک بیشتری از عواقب طولانی مدتی داشته باشند که ممکن است گریبانگیر کودکان متولد شده از مادران دارای کمبود ویتامین D در دوره بارداری شود.

 

این تحقیقات از 977 زن باردار صورت رگفت که میانگین ویتامین D بدن آنها و تاثیر آن در رشد کودکانشان در شش سال اول زیر نظر قرار گرفت.

 

ویتامین D از ویتامین‌های لازم برای بدن و محلول در چربی است که به رشد و استحکام استخوان‏ها از طریق کنترل تعادل کلسیم و فسفر کمک می‌کند.

 

این ویتامین با ایجاد افزایش جذب فسفر و کلسیم از روده‌ها و کاهش دفع از کلیه به متابولیسم استخوان‌ها کمک می‌کند و همچنین از طریق ترجمه ژنهای هسته سلول به رشد سلول کمک می‌کند.

 

منبع اصلی دریافت این ویتامین به جز منابع گیاهی مثل غلات و حیوانی مثل ماهی ساردین و شیر، نور آفتاب است به طوری که 10 تا 20 دقیقه ماندن در زیر نور آفتاب، نیاز روزانه بدن انسان به این ویتامین را تامین می‌کند و کمبود این ویتامین همچنین باعث پوکی استخوان در کهنسالی می‌ شود.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Tuesday, 18 June 2024
الثلاثاء, ۱۱ ذو الحجة ۱۴۴۵
سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.