تکامل رشد کودکان با نخودچی کشمش

کودک سرویس سلامت گویدا / فوق‌تخصص مغز و اعصاب کودکان گفت: کودکانی که قبل از دو سالگی دچار کم‌خونی ناشی از فقر آهن می‌شوند، در زمان تحصیل ممکن است در دسته دانش‌آموزان متوسط و پایین کلاس طبقه‌بندی شوند و این مسئله اهمیت مصرف قطره آهن را مشخص می‌کند.

 فوق‌تخصص مغز و اعصاب کودکان:

قطره آهن از افت تحصیلی کودک در آینده می‌کاهد/ تأثیر نخودچی و کشمش در تکامل کودک
فوق‌تخصص مغز و اعصاب کودکان گفت: کودکانی که قبل از دو سالگی دچار کم‌خونی ناشی از فقر آهن می‌شوند،

در زمان تحصیل ممکن است در دسته دانش‌آموزان متوسط و پایین کلاس طبقه‌بندی شوند و این مسئله اهمیت مصرف قطره آهن را مشخص می‌کند.
 
Tweet
ساسان ساکت در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در پاسخ به پرسش شهروندان در بخش مشاوره سلامت درمورد هوش کودک اظهار داشت: اهمیت شیر مادر در رشد و نمو و تکامل کودک بر هیچ کس پوشیده نیست بنابراین باید تا 2 سال فرآیند شیردهی ادامه داشته باشد.

فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان گفت: در 6 ماهه اول زندگی، شیر مادر برای کودک کافی است، اما در 6 ماهه دوم و از 7 ماهگی تا 12 ماهگی از برخی غذاهای کمکی استفاده می‌شود که بتواند رشد مطلوب برای کودک را حاصل کند.

متخصص بیماری‌های کودکان و نوزادان تصریح کرد: 15 روز بعد از تولد نوزاد، استفاده از قطره AD به میزان 25 قطره در روز الزامی است و این قطره باید تا پایان جشن تولد 2 سالگی به کودک خورانده شود.

ساکت افزود: شیر مادر اگر چه منبع غنی از مواد مغذی مورد نیاز شیرخوار است، اما از نظر ویتامین D فقیر بوده و ویتامین‌های موجود در این قطره می‌تواند به رشد بینایی کودک نیز کمک کند.

فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان گفت: از ماه ششم بعد از تولد باید به کودک روزانه 15 قطره آهن خورانده شود که این قطره ارزش فوق‌العاده زیادی در رشد و تکامل کودک به خصوص بر روی هوش کودک دارد که باید تا پایان جشن دو سالگی این روند طی شود.

متخصص بیماری‌های کودکان و نوزادان تصریح کرد: کودکانی که قبل از دو سالگی دچار کم‌خونی فقر آهن می‌شوند در سال‌های بعد و در زمان تحصیل ممکن است، در دسته دانش‌آموزان متوسط و پایین کلاس طبقه‌بندی شوند و این مسئله اهمیت مصرف قطره آهن را مشخص می‌نماید.

ساکت ادامه داد: از 7 ماهگی به بعد زیر نظر متخصص اطفال استفاده از گوشت قرمز، گوشت سفید شامل ماهی و مرغ، زرده تخم‌مرغ و سبزی‌هایی با برگ پهن و رنگ تیره می‌تواند برای کودک مفید باشد.

وی گفت: از یک سالگی به بعد نیز می‌توان از آب هویج، عسل و سبزیجات برای کودک استفاده کرد.

فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان، نوازش کودک و ماساژ دادن کودک را در 6 ماهه اول بعد از تولد با اهمیت برشمرد و افزود: در 6 ماهه دوم صحبت کردن رودررو با کودک می‌تواند توانایی‌های کودک را بیفزاید.

وی به والدین توصیه کرد که سؤالات کودک را به طور واضح پاسخ گویند.

فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان تصریح کرد: آموزش اجباری به درد کودک نمی‌خورد و والدین دقت داشته باشند حتی در بحث آموزش با بسته‌های آموزشی در صورت خستگی کودک آموزش را متوقف کنند.

متخصص بیماری‌های کودکان و نوزادان، بازی پدر و مادر با کودک، تکرار و تمرین کودک با وسایل بازی و آموزشی، کتاب خواندن، هدیه و تشویق کودک را در تکامل کودک مؤثر دانست و افزود: خانواده‌ها سعی کنند از نخودچی، کشمش، توت خشک، مویز و آجیل‌های کم نمک به عنوان وعده‌های غذایی در برنامه روزانه کودک استفاده کنند و مصرف غذاهای غنی از آهن را فراموش نکنند.

 
منبع: فارس
5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Tuesday, 05 December 2023
الثلاثاء, ۲۲ جمادى الأولى ۱۴۴۵
سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۲

Please publish modules in offcanvas position.