روز عشق و آمرزش!

 

عرفه ؛عید معرفت  و عید مغرفت

عرفهروز عشق 

نهمین روز ار ذی حجه روز عرفه است. عرفه روز آمرزش گناهان و بخشش خواستن از خداوند و روز دعا کردن است. دعاکردن در عرفه از روزه گرفتن در آن مهمتر است تا جائیکه سفارش شده اگر روزه گرفتن در این روز سبب کسالت و ضعف می شود و فرد را از دعا باز می دارد ، روزه نگیرد و به دعا بپردازد.

 در روایتی نقل شده است که شب عرفه هر دعای خیری که انسان بکند به اجابت میرسد؛ و برای کسی که در شب عرفه اطاعت الهی را بکند و اعمال صالحه را انجام دهد، معادل 170 سال اطاعت و عبادت است؛ یعنی از نظر پاداش یک چنین چیزی است.

روایتی است از زین العابدین صلوات الله علیه که محدّث قمی هم در مفاتیح نقل می‌کند که روز عرفه بود و حضرت دیدند سائلی از دیگران و مردم (یعنی غیر خدا) داشت درخواست می‌کرد؛ حضرت فرمود: وای بر تو، در چنین روزی از غیر خدا تقاضا و درخواست می‌کنی؟ و حال آنکه امید می‌رود در چنین روزی فضل الهی شامل شود حتی آن طفل‌هایی را که در رحم مادر هستند و اینها خوشبخت و سعادتمند شوند. حضرت امام جعفر صادق(ع) فرمودند: اگر کسی در ماه مبارک رمضان مورد مغفرت الهی قرار نگیرد غفران برای او نیست مگر آنکه عرفه را درک کند. امروز عید عرفه عید آمرزش و دعاکردن است ، و سریعترین دعاهایی که به اجابت می رسد دعای مومن در حق برادر مومنش است،پس یادمان باشداول برای دیگران دعا کنیم و بعد برای خودمان. دعا برای فرج حضرت امام زمان علیه السلام بهتارین دعاست. التماس دعا.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 22 May 2024
الأربعاء, ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۵
چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.