نوشاندن ادرار به زنان/ تطهیر با ادرار اقوام مرده!

 

تحقیر انسانیت زن در آئین زرتشتی/

تطهیر با ادرار گاو در آیین زرتشتی!

گویدا:مجموعه ی قوانین زرتشت در اصطلاح اوستا، به «وندیداد» موسوم است.این وا از سه لفظ  سانسکریت  ترکیب یافته، یکی «وی» یا «ویگ» به معنای ضد یا دشمن،دوم «ئو» به معنی دیو و عفریت  و سوم «داد» یا «داتم» به معنی قانون. این سه لفظ مجموعا به عبارت «وی دوه داتم» یا «وندیداد» به معنی قانون ضد دیو می باشد. این کتاب شامل 22 فصل است که به مباحثی مانند آداب طهارت ،کیفرها  و شریعت زرتشتیان می پردازد.

در ذیل به بخش هایی از آن ها اشاره می کنیم:

  1. قطعه زمینی که در آن سگ یا انسان فوت کرده است باید در مدت یک سال بی کاشت و بی محصول باقی بماند.(وندیداد/فصل6)
  2. برج خاموش یا دخمه جایی است که اجساد را در آن برهنه می کنند، در آنجا طولی نمی کشد که کفتارها جز استخوان چیزی از جسد را باقی نمی گذارند.
  3. زنی که زایمان کرده است ، اگر در سه روز اول آب بنوشد،400 ضربه شلاق می خورد.(وندیداد/فصل7)

  4. اگر زنی کودکی مرده به دنیا بیاورد ، نخستین خوراک این زن ادرار گاو آمیخته با خاکستر است که وی باید  سه یا شش یا نه جرعه فرو برد  و بلع نماید.(وندیداد/فصل7 بند65 و 66)

  5. اگر مردی روی جسد مرده پوشاک بافته شده از نخ یا پوست بیندازد،به قدری که تمام بدن وی را مانند لباس بپوشاند،2000ضربه تازیانه او را سزاوار است.(وندیداد/فص8/بند25)
  6. کشتن خارپشت(در اوستا این جانور در شمار سگان آمده است.) 200 تازیانه مجازات دارد.(وندیداد/فصل13/بند4)
  7. زن دشتان(حایض) باید در اتاقی قرارگیرد  که نگاهش به آتش نیفتد  و از آتش،آب و گیاه رسم 30 گام فاصله داشته باشد و مردی که برای او غذایی برد باید  سه گام مانده به او، غذای او را که از دو قطعه نان خشک و یک مقدار آب جو  است روی زمین قرار دهد و برگردد. و اگر کودکش او را لمس کرد باید دست ها  و سپس  تن کودک را شستشو دهند.(وندیداد/فصل16/بند4تا8)
  8. اگر زن دشتان پس از نه شب ، باز هم در خون حیض باشد چنین معلوم خواهد شد که دیوها  در جشن و بزرگداشت خودشان آفت خود را به این زن نازل ساخته اند،مزدا پرستان در این موقع باید  یک معبر که از درخت و گیاه خالی باشد انتخاب نمایند و سه سوراخ در زمین بکنند  و زن را در دو سوراخ اول  با ادرار گاو  و در سوراخ سوم با آ ب شستشو دهند.(وندیداد/فصل16/بند11و12)

  9. کسانی که جسد مرده را حمل کرده اند  باید به فاصله ی سه گام از جسد بنشینند و آن گاه موبد رو به  مزداپرستان چنین بانگ برآورد: ای مزداپرستان  باید ادرار گاو حاضر نمایید  تا کسانی که مرده را حمل کرده اند تن خود و گیسوان خویش را بشویند. زرتشت از اهورا مزدا پرسید: ای مقدس بگو بدانم، از کدام ادرار ، ادرار گوسفند ،گاو ،مرد یا زن؟ اهورا مزدا پاسخ داد و گفت:  از ادرار گوسفند یا گاو نر باشد  و از ادرار مرد یا زن نباشد، مگر مرد و زنی که نزدیکترین خویشاوندان مرده باشند.(وندیداد/فصل8/بند11تا13)
  10. کسی که سگ آبی  را بکشد مجازات های زیر برایش پیش بینی شده است:

- بیست هزار ضربه ی شلاق.

- کشتن بیست هزار مار خزنده و سگ نما.

- کشتن ده هزار لاک پشت.

- کشتن ده هزار قورباغه که در خشکی زندگی می کند .

- کشتن ده هزار مور دانه کش.

- کشتن ده هزار مور گزنده.

- کشتن ده هزار کرم خاکی.

- کشتن ده هزار مگس...(وندیداد/فصل14/بند1تا5)

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Monday, 26 July 2021
الإثنين, ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۲
دوشنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۰

Please publish modules in offcanvas position.