روزی که پیامبران هم از آن خبرندارند

پایان دنیا از نگاه قرائتی


روزدو روز گذشته حجت‌الاسلام قرائتي در گفت‌وگو با شبكه خبر تلويزيون آب پاكي را روي دست افراد زودباور ريخت و يادآوري كرد كه هيچ فردي جز پروردگار متعال از زمان پايان جهان خبر ندارد.

اين عالم ديني كه سال‌هاست با برنامه تلويزيوني‌اش با تكيه بر آيات و روايات و احاديث، حقايق دين را براي مردم بيان مي‌كند اين بار هم از منظري قرآني به ماجرا نگريست و گفت:‌ وقتي مردم از پيامبر پرسيدند كه پايان دنيا چه زماني است، آيه‌اي نازل شد و خدا در آن اشاره كرد كه زمان قيامت را جز خودش هيچ كسي نمي‌داند.

خداوند اين دنيا را مهندسي كرده و ساخته است. بنابراين فقط خودش مي‌تواند درباره پايانش اظهار نظر كند و حتي پيامبران هم از زمان پايان دنيا اطلاعي ندارند.


حجت‌الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان اين كه شايعاتي كه در اين باره گفته مي‌شود؛ اعـــتباري نـــــدارد و بيـــان آن از قول هر شخصي بي‌ارزش است؛ اضافه كرد: كسـاني كه از قرآن اهل بيت (ع) جدا مي‌شوند، گرفتار اين شايعات مي‌شوند.در بخش ديگري از اين گزارش تلويزيوني حجت‌الاسلام مهدي طائب، استاد حوزه و دانشگاه نيز با اشاره به قصه قرآني اولين ساكنان زمين، يعني آدم و حوا دروغ بودن شايعه اخير را فاش ساخت.
خلاصه حرف او اين بود كه اين دنيا با خوب‌ها آغاز شده و با اكثريت انسان‌هاي خوب نيز به پايان مي‌رسد. منظور اين استاد دانشگاه از خوب‌ها آدم و حوا بود كه پس از آمدن روي زمين توبه كردند و رستگار شدند.

طائب به اين نكته اشاره كرد كه هر بنده گنهكاري كه گريه كند محبوب درگاه الهي است و آدم و حوا نيز با همين استدلال در رديف خوب‌ها قرار مي‌گيرند.

او ادامه داد:‌ وقتي حضرت وليعصر (عج) ظهور كنند جهان پر از عدل و داد مي‌شود و خدا از آسمان و زمين بركت نازل مي‌كند. در آن زمان عمرها طولاني و بابركت مي‌شود و... بنابراين پايان دنيا حادثه اي است پس از ظهور امام زمان(عج).

پاسخ اين روحاني به شايعه‌پردازان غربي هم جالب توجه بود. او گفت: آنهايي كه اين شايعه را درست كرده اند خودشان به پايان رسيده‌اند. آنها كه به يأس رسيده اند غرق مي‌شوند؛ چون به خدا اعتقادي ندارند. اما آمادگي و فهم در امت اسلام لحظه به لحظه بيشتر مي‌شود.

به هر حال هر چند در كشور ما اين شايعه دستمايه شوخي ‌هاي پيامكي قرار گرفته، اما جالب است بدانيد كه در غرب خيلي‌ها خودشان را در برابر اين قصه دروغين باخته‌اند.

مثل جماعت هيجان‌زده اروپايي و آمريكايي كه شال و كلاه كرده اند تا به روستاي «بوگاراش» فرانسه پناه ببرند و خودشان را نجات دهند. تا چند روز ديگر اين بار با آمدن زمستان و نه رفتنش​«روسياهي به زغال مي‌ماند» مسلما آنهايي كه دلشان به نور ايمان روشن شده و باورهاي معنوي مستحكمي دارند ، هيچگاه تسيلم اين حرف‌هاي بي‌اساس نخواهند شد.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (7 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Monday, 09 December 2019
الإثنين, ۱۱ ربيع الثاني ۱۴۴۱
دوشنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۸

Please publish modules in offcanvas position.