عطر اذان در غرب اروپا می پیچد

مسجد هلندشهرداری لاهه پایتخت سیاسی هلند اعلام کرد مسلمان در این شهر حق دارند براساس آزادی ادیان، از مساجد لاهه، اذان پخش کنند.

با این اتفاق، هلند نخستین کشور اروپایی است که اذان از مساجد آن پخش خواهد شد.

شهرداری لاهه اضافه کرد: مسلمانان در این شهر حق دارند بدون درخواست مجوز برای تک تک مساجد، از آنها اذان پخش کنند. شکایت شماری از شهروندان ساکن لاهه بررسی شد و به این نتیجه دست یافتیم که آنها حق دارند از مساجد، اذان پخش کنند.


در اطلاعیه شهرداری لاهه همچنین آمده است: صدای اذان مساجد در کنار صدای زنگ کلیساها و سرودهای هاری کریشنا در دین بودا قرار می گیرد. به همین دلیل مسلمانان در شهر لاهه نیازمند دریافت مجوز برای پخش اذان از مساجد خود نیستند.

از سوی دیگر شماری از احزاب هلند درخواست کردند قوانینی صادر شود که پخش اذان از مساجد این کشور را ممنوع اعلام کند. به اعتقاد این احزاب، چنین اقداماتی حرکت در مسیر مسلمان سازی جامعه هلند است.

هلند یکی از کشورهای غرب اروپاست که ۱۶ و نیم میلیون نفر جمعیت دارد. دین ۸۰ درصد جمعیت این کشور مسیحیت کاتولیک، ۱۱ درصد مسیحیت پروتستان و ۵.۵ درصد اسلام است.

منبع:عصرایران

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

مذهبی

امام علی

ویژگی های انسان کامل از نظر امام علی (ع)

ا نسان کامل، و برخوردار از برترین فضائل اخلاقی عنوانی است که از دیرباز مورد توجه بوده و نه تنها اندیشمندان و فلاسفه در این وادی وارد شده و کتابهایی نوشته ‏اند بلکه برای…
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Friday, 23 August 2019
الجمعة, ۲۱ ذو الحجة ۱۴۴۰
جمعه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۸
Copyright © 2009 - 2018 Designed By GOYDA. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.