ماه خدا ، نه ماه سریال ها

 شبکه ها  می شوند سجاده ی غفلت از عبادت 

گویدا : ماه مبارک رمضان که می رسد ،صدا و سیما هم تمام  تلاش خود را به کار می بندد تا بتواند شب های بعد از افطار مردم را از سفره ی سریال ها رنگارنگ کند. سریال هایی که سعی می شود ماه رمضان را نمایش دهد اما خوب که نظاره می کنی فقط بازیگرهایش مثلا روزه هستند اما کمتر دیده می شود یک باور و اعتقاد دینی در این سریال ها پرورده شود.گویدا: رمضان

من در این نوشته قصد نقد سریال ها را ندارم و مخاطب خود را مردم مسلمان می دانم و برای آنها می نویسم.

امام علی علیه السلام می فرمایند:« فرصت ها چون ابر به سرعت می گذرند.» ماه رمضان فرصتی بسیار عظیم است که چه بسا دیگربار توفیق درک کردن آن نصیب بسیاری از ماها نشود.و هر کس این فرصت یکماهه  را غنیمت نشمرد و نهایت استفاده را از آن نبرد ، فردا روزی حسرت حتی یک ثانیه اش را خواهد خورد.

حال بهتر است خود خوب فکر کنیم که آیا بهتر نیست هنگام سحر به جای شنیدن صحبت های شیرین مجری ماه خدا و لذت بردن از ادبیات شیرین فارسی اش ، دعای سحری بخوانیم یا  با خالق خود مناجاتی کنیم؟ آیا با صفاتر نیست دقایقی از سحر را به نماز و نیایش و استغفار اختصاص دهیم؟

در روایات آمده است که« ماه رمضان بهار قرآن است » و خواندن هر آیه در این ماه برابر یک ختم کامل قرآن است، با این توصیف و این اجر عظیم آیا برای دنیا و آخرتمان بهتر نیست که پس از افطار که عطش تشنگی و گرسنگی فروکش کرده، با دوستان یا اعضای خانواده نیم ساعتی دور هم بنشینیم و چند آیه تلاوت کنیم و خود را گیر و سرگرم سریال ها نکنیم؟

متاسفانه در ماه مبارک بعضی افراد  می خواهند هرشب بدون فاصله و پیاپی سریال ها را دنبال کنند و پس از سریال ها هم چشم های خسته از چند ساعت تماشای تلویزیون حال عبادت را از انسان می گیرند. نقل صحبت های روز بعضی روزه داران می شود اتفاقات درون سریال ها و از توجه به برکات عظیم ماه رمضان غافل می شوند.

سریال شبکه ی یک تمام می شود می زنند کانال دو ، دو تمام شد سریع می زنند سه ، و شبکه ها تا آخر شب می شوند سجاده ی غفلت از عبادت .

یادمان باشد بیشتر هدف سریال ها سرگرمی ماست اما هدف خلقت سرگرمی نیست، هدف از خلق ما توسط خداوندعزیز در قرآن عبادت بیان شده است. «و ما خلقت الجن والانس الا لیعبدون»؛ و ما جن و انسان را خلق نکردیم مگر برای عبادت.

یادمان نرود ماه مبارک رمضان ماه خداست نه ماه سریال ها.

رحمان زارع.

 

4.6666666666667 1 1 1 1 1 Rating 4.67 (9 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 22 May 2024
الأربعاء, ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۵
چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.