هلال ماه رمضان 27 خرداد در آسمان ایران

هلال ماه رمضان 27 خرداد در آسمان ایران
 
مسئول رصدخانه حرم مطهر حضرت سید علاءالدین حسین (ع) : بعد از رصد و عکس‌برداری، در یک کمیته بررسی شده و گزارش آن به ستاد مرکزی استهلال و خدمت مقام معظم رهبری ارسال می‌شود.

به گزارش فرهنگ نیوز ، محمدرضا اسفندی اظهار داشت: هلال ماه امسال بعدازظهر سه‌شنبه به‌هیچ‌عنوان دیده نمی‌شود و چهارشنبه 27 ماه جاری در تمام نقاط ایران به‌جز نواحی شمالی در صورت نبود گردوغبار با چشم غیرمسلح دیده می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: در این استان بیش از 25 گروه اقدام به رؤیت هلال ماه می‌کنند که در شیراز نیز چهار نفر دوشنبه به اطراف قله دنا با شش تلسکوپ بازتابی و شکستی به منطقه اعزام و کار رصد هلال ماه را بر عهده می‌گیرند.

مسئول رصدخانه حرم مطهر حضرت سید علاءالدین حسین (ع) تصریح کرد: رصدخانه حرم مطهر حضرت سید علاءالدین حسین (ع) دارای تجهیزات کامل بوده که در چند سال گذشته فعالیت‌های خود را به‌صورت تخصصی و علمی آغاز کرده و به موفقیت‌های چشمگیری در این زمینه دست‌ یافته است.

اسفندی با اشاره به اینکه مبنای این رصدخانه برای اثبات روز نخست ماه‌ رویت هلال ماه مبارک رمضان است، افزود: بعد از رصد و عکس‌برداری در یک کمیته بررسی و گزارش آن به ستاد مرکزی استهلال و خدمت مقام معظم رهبری ارسال می‌شود.

وی بیان داشت: این رصدخانه با امکانات و تجهیزات به‌روزی که دارد با همکاری و تعامل با مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران انجام محاسبات تقویم و رؤیت ماه قمری را بر عهده داشته و در زمینه‌های علمی نیز افتخارات بسیاری را کسب کرده است.

مسئول رصدخانه حرم مطهر حضرت سید علاءالدین حسین (ع) اضافه کرد: رصدی که از سوی این رصدخانه انجام می‌گیرد یکی از دقیق‌ترین محاسبات است که می‌توان به آن استناد کرد.
منبع: فارس
1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Monday, 02 October 2023
الإثنين, ۱۷ ربيع الأول ۱۴۴۵
دوشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۲

Please publish modules in offcanvas position.