امام نماز جماعت و شبهه ی وهابیون

امام جماعتی امیرالمومنین و شبهه افکنی وهابیت

وهابی ها می گویند: چرا در مدتی که پیامبر (ص) بیمار بود، علی(ع) حتی یک بار امام جماعت نشد؟ و امامت صغری دلیلی بر امامت کبری است.

گرد آورنده پرسشها از نظر فکر و اندیشه کودکی بیش نیست. او می گوید: اگر کسی به اذن پیامبر پیش نماز شد، این دلیل بر امامت کبری و رهبری جامعه به وسیله اوست.در کجای دنیا اگر کسی به سمت پایینی منصوب شد، دلیل بر شایستگی او برای بالاترین سمت هاست؟

شگفت اینجاست که در اینجا عدم امامت علی(ع) را در نماز جماعت دلیل بر عدم خلاف و ولایت او می گیرد، ولی باید به خاطر بسپارد که اگر چنین ولایتی دلیل بر خلافت است، امیر مومنان بالاتر از این را در غزوه تبوک بر عهده گرفت؛ زیرا پیامبر(ص) در مدینه چهار ماه تمام، وظایف پیامبری را ، که یکی از آنها امامت نماز بود، بر عهده وی نهاد و به او گفت:
«انت منی بمنزله هارون من موسی»

شگفتا اشخاص متعددی در غیاب پیامبر(ص) امامت در نماز را به عهده گرفتند که بیشترین مورد آن از «ابن ام مکتوم» بوده است ولی هرگز احدی عمل او را دلیل بر شایستگی او برای امامت ندانسته است.

در پایان یادآور می شویم که هرگز دلیلی بر عدم امامت جماعت حضرت علی(ع) در دوران بیماری پیامبر وجود ندارد.

منبع: پاسخ جوان شیعی به پرسشهای وهابیان،ص۱۰۳.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

ائمه اطهار علیهم السلام

امام حسن عسکری

ویژگی ها و کرامات حضرت امام حسن عسکری علیه السلام

یازدهمین پیشوای متقیان، امام حسن عسکری علیه السلام در سال 232 ه. ق چشم به جهان گشود. پدرش امام دهم، حضرت هادی علیه السلام و مادرش بانویی پارسا و شایسته به نام حدیثه است…
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Monday, 26 August 2019
الإثنين, ۲۴ ذو الحجة ۱۴۴۰
دوشنبه, ۰۴ شهریور ۱۳۹۸
Copyright © 2009 - 2018 Designed By GOYDA. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.