حیله ی قدیمی شیطان در فریفتن آدم هنوز هم ادامه دارد

پارتیيَا بَنِي آدَمَ لَا يَفْتِنَنَّكُمُ الشَّيْطَانُ كَمَا أَخْرَجَ أَبَوَيْكُمْ مِنَ الْجَنَّةِ يَنْزِعُ عَنْهُمَا لِبَاسَهُمَا لِيُرِيَهُمَا سَوْآتِهِمَا ۗ إِنَّهُ يَرَاكُمْ هُوَ وَقَبِيلُهُ مِنْ حَيْثُ لَا تَرَوْنَهُمْ ۗ إِنَّا جَعَلْنَا الشَّيَاطِينَ أَوْلِيَاءَ لِلَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ.

اى فرزندان آدم ! شيطان ، شما را نفريبد چنان كه پدر و مادرتان را [با فريبكاريش] از بهشت بيرون كرد ، لباسشان را از اندامشان بر مى‏كشيد تا شرمگاهشان را به آنان بنماياند ، او و دار و دسته‏اش شما را از آنجا كه شما آنان را نمى‏بينيد مى‏بينند ، ما شياطين را سرپرست و ياران كسانى قرار داديم كه ايمان نمى‏آورند.

سوره ی اعراف آیه ی بیست و هفتم

آری شیطان آدم را با حیله ای فریفت و برهنه کرد و برهنگی موجب اخراج آدم از بهشت شد. امروزه هم شیاطین بسیاری در جلد و قامت انسان می کوشند تا با برهنه کردن و عریانی انسان ها به ویژه ی زنان و دختران جوان یک بار دیگر راه پیشرفت و سعادت را بر انسان ببندند و او را به آتش های شهوت و گناهان جنسی آلوده و گرفتار سازند تا خود به اهداف کثیف جهان خوارانه شان دست یابند. 

لباس های کوتاه و پاره و گاه آویزان هنوز ادامه ی همان حیله ی کارساز شیطان و فرزندان و اعقابش در فریفتن آدم و فرزندان آدم است. 

 

يَا بَنِي آدَمَ قَدْ أَنْزَلْنَا عَلَيْكُمْ لِبَاسًا يُوَارِي سَوْآتِكُمْ وَرِيشًا ۖ وَلِبَاسُ التَّقْوَىٰ ذَٰلِكَ خَيْرٌ ۚ ذَٰلِكَ مِنْ آيَاتِ اللَّهِ لَعَلَّهُمْ يَذَّكَّرُونَ

اى فرزندان آدم ! ما براى شما لباسى كه شرمگاهتان را مى‏پوشاند و لباسى فاخر كه مايه زينت و جمال است ، پديد آورديم ؛ و لباس تقوا [كه انسان را از آلودگى‏هاى ظاهر و باطن بازمى‏دارد] بهتر است ، و اين [لباس كه با استفاده از آن انسان به سعادت ابدى مى‏رسد] از نشانه‏هاى خداست ، باشد كه متذكّر [اين حقيقت] شوند

سوره ی اعراف آیه ی 26

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Tuesday, 29 November 2022
الثلاثاء, ۰۵ جمادى الأولى ۱۴۴۴
سه شنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۱

Please publish modules in offcanvas position.