«نام‌»هایی که همیشه می‌فروشند / کتابی که در مرخصی «آقازاده عزیز» پرفروش شد

خبرگزاری فارس - گروه کتاب و ادبیات: «نام‌»ها یکی از عوامل موثر در پرفروش شدن و توجه جامعه به یک اثر است و گاهی حتی به ارزش‌های اثر توجه نمی‌شود و فقط همین که یک «نام» مشهور پشت یک اثر باشد شاهد پرفروش شدن آن اثر و رسیدن شمارگان آن به رقم‌های بالا هستیم. شاید این مسئله در دراز مدت زمینه‌ساز معضلات جدی در حوزه کتاب و به طور کلی فرهنگ باشیم. البته این شقی از بحث نام‌ها بوده ولی نام‌هایی هم هستند که پرفروش هستند و این پرفروش بودن حق‌شان است.

 

در هفته اول بهمن 94 باز هم پرفروش‌های هفته‌های قبل تکرار شد. این مسئله نشان از این دارد که مخاطبان همچنان نسبت به پرفروش‌ترین کتب بازار طی ماه‌های اخیر توجه نشان می‌دهند. تنها تفاوت پرفروش‌های این هفته جابجایی در جیاگاه اول و دوم پرفروش‌ها بود.

ردیف
عنوان کتاب
پرفروش اول
نامیرا
پرفروش دوم
دختر شینا
پرفروش سوم
حاج قاسم
یکی از کتاب‌هایی که پیوسته در پرفروش‌ها دیده می‌شود کتاب «محمد مثل گل بود» است. این کتاب را انتشارات بوستان فدک منتشر کرده و حجت‌الاسلام غلامرضا حیدری ابهری آن را تالیف کرده است. این کتاب با زبانی ساده و روان در صدد آموزش سبک زندگی پیامبر (ص) به کوکان است و از زمره کتب پرفروش در این حوزه به شمار می‌رود.

در این هفته یکی دیگر از کتب پرفروش رمان «هفت جن» اثر امیدکوره‌چی است. این کتاب یک رمان در فضای اجنه و جادوگران است و نوعی رمان سبک فانتزی است که رنگ و لعاب اسلامی دارد. این اثر را انتشارات کتابستان معرفت راهی بازار کتاب کرده است.

بارها گفته شده که نقش تلویزیون در ترویج یک موضوع مهم و غیر قابل چشم‌پوشی است و مصداق آن را در پرفروش شدن مقطعی کتاب «نفحات نفت» رضا امیرخانی می توان دید. برنامه تلویزیونی جیوه‌گی که از شبکه دو سیما پخش می‌شود در یکی از برنامه‌های خود به موضوع این کتاب پرداخت و به این کتاب اشاره کرد و همین مسئله موجب توجه دوباره جامعه به این کتاب شد. البته نباید فراموش کرد که به طرو کلی کتاب‌های امیرخانی پرفروش هستند.

ردیف
عنوان نویسنده
نویسنده اول
صادق کرمیار
نویسنده دوم
بهناز ضرابی‌زاده
نویسنده سوم
علی اکبری مزدآبادی
کتابفروشی «کتاب مهتاب» در شهر بابل یکی از جمله کتابفروشی‌های است که در فهرست پرفروش‌های «زیر بازارچه کتاب» حضور دارد. در هفته اول بهمن 94 کتاب‌های «داستان سیستان» اثر رضا امیرخانی، «نامیرا» اثر صادق کرمیار و کتاب‌های «انسان 250 ساله»، «غروب آفتاب ربذه» و «مسافر کویر» پنج کتابی بودند که در این کتابفروشی پرفروش بودند.

«آقازاده عزیز» طنزهای مطبوعاتی محمدرضا شهبازی که انتشارات رسول آفتاب آن را منتشر کرده یکی دیگر از آثاری است که در هفته گذشته مورد توجه بوده است. این کتاب سال گذشته رونمایی شده است.

برای اینکه شبهه‌ای پیش نیاید به اسامی اشاره‌ای نمی‌کنیم اما در پرفروش‌های همین هفته شاهد آثار افرادی هستیم که به قول معروف «نان نام خود را می‌خورند» و این در اغلب رشته‌های هنری مشاهده می‌شود.

ردیف
عنوان ناشر
ناشر اول
سوره مهر
ناشر دوم
کتاب نیستان
ناشر سوم
موسسه جهادی(صهبا)

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Monday, 28 November 2022
الإثنين, ۰۴ جمادى الأولى ۱۴۴۴
دوشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۱

Please publish modules in offcanvas position.