معرفي كتاب : كتاب خاطرات جنجالي « اميرالحاج» محمدي ري شهري

معرفي كتاب : كتاب خاطرات جنجالي « اميرالحاج» محمدي ري شهري

پنجمین جلد از خاطرات آیت‌الله محمدی ری‌شهری که در برگیرنده دو دهه سرپرستی حج وی است، در  بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از امروز عرضه می‌شود.

این در حالی است که پیش فروش این کتاب که از روز اول نمایشگاه شروع شده بود با توجه به محتوای خاطرات ایشان در جلد 5 و پرداختن به نوع روابط سه رئیس جمهور گذشته کشورمان (هاشمی رفسنجانی، خاتمی و احمدی‌نژاد) در ارتباط با آل سعود باعث گردید تا تمام چاپ اول آن پیش فروش گردد.

 

این کتاب در برگیرنده ابعاد مختلف برگزاری مراسم حج در زمان سرپرستی آیت‌الله ری شهری از سال 1370 تا 1388 است، حاوی نکات بسیار حساس، جالب و خواندنی برای علاقه‌مندان است. پیش از این 4 جلد از خاطرات وی که شامل حوادث مهم و سرنوشت ساز دوران جمهوری اسلامی همچون: کودتای پایگاه نوژه، توطئه قطب‌زاده، سلب صلاحیت مرجعیت از آقای شریعتمداری، جریان مهدی هاشمی، تاسیس وزارت اطلاعات، مقابله با شبکه‌های جاسوسی و تروریستی و تاسیس دادگاه ویژه روحانیت، ماجراهای برکناری آقای منتظری از قائم مقامی و ... است، چاپ گردیده است.

بررسی دیدگاه‌ها، گفتارها و رفتارهای شخصیت‌های تراز اول کشور در سفر به عربستان و ملاقات مقامات سعودی و برگزاری مناسک حج در طول این سال‌ها برای نخستین بار در جلد پنجم خاطرات وی آمده که مقایسه آن با شرایط کنونی روابط ایران و عربستان و تعلیق سفرهای عمره بر حساسیت‌ها و جذابیت‌های این اثر می‌افزاید.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Tuesday, 28 May 2024
الثلاثاء, ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۵
سه شنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.