منتخب ترين نام ها در كهگيلويه و يوير احمد

منتخب ترين نام ها در كهگيلويه و يوير احمد

به گزارش سرويس فرهنگ گويدا ، سید محمدعلی تقوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با بیان اینکه رویکرد مردم نسبت به نام‌های مقدس ائمه اطهار (ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد رو به افزایش است، اظهار کرد: مردم در نام‌گذاری فرزندان خود نشان داده‌اند که علاقه زیادی به خاندان عصمت و طهارت دارند.

مدیرکل ثبت‌احوال استان بیان کرد: نام‌هایی مانند فاطمه و علی در بین مردم استان کهگیلویه و بویراحمد دارای تقدس زیادی بوده و نام‌گذاری فرزندان به این نام‌های مبارک در حال افزایش است.

 

تقوی گفت: در سال 93 فراوانی نام در استان ما به این صورت بوده است که نام امیرعلی با تعداد 330 نام فرزند در استان در میان فرزندان ذکور بیشترین فراوانی را داشته است.

این مسئول افزود: نام مبارک ابوالفضل با 260 فراوانی و سپس امیرحسین، حسین و امیرمحمد به ترتیب با 232، 209 و 203 فراوانی نام‌های بعدی بوده‌اند که مردم استان برای فرزندان پسر خود برگزیده‌اند.

وی بیان کرد: اما علاقه مردم استان به نام مطهر حضرت فاطمه (س) به گونه‌ای بوده که با انتخاب نام برای 361 دختر این نام بیشترین فراوانی را در بین سایر اسامی داشته است.

تقوی در ادامه گفت: نام‌های زهرا، یسنا، فاطیما و همچنین زینب به ترتیب با 311، 255، 207 و 163 نفر بیشترین نام‌های برگزیده برای فرزندان دختر در استان بوده است.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Tuesday, 05 December 2023
الثلاثاء, ۲۲ جمادى الأولى ۱۴۴۵
سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۲

Please publish modules in offcanvas position.