تعداد نام هاي حسين ، ابوالفضل و عباس در ايران

تعداد نام هاي حسين ، ابوالفضل و عباس در ايران

مدیرکل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان ثبت احوال کشور گفت: بیش از سه میلیون ۴۵۰هزار ایرانی همنام امام سوم شیعیان، امام حسین (ع) هستند.

به گزارش گروه فرهنگي گويدا به نقل از تسنیم، مهدی تدین گفت: بر اساس آخرین بررسی های آماری پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال بیش از سه میلیون و ۴۵۰ هزار نفر از مردم کشورمان در گروه های مختلف سنی همنام با نام، القاب و کنیه های مقدس سالار شهیدان نامگذاری شده‌اند.
 
وی با اشاره به اینکه در این میان نام حسین بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار بار و نام شبیر ۱۱۲۴ بار در پایگاه اطلاعات جمعیت این سازمان به ثبت رسیده است گفت: بیش از یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر نیز اسامی آنها در ترکیب با نام حسین است.
 
مدیرکل روابط عمومی و اموربین الملل افزود: نام‌های طیب، مبارک، شهید، مطهر، وفی(وفادار)، بر(نیکوکار) و سبط از فراوانترین القاب امام حسین (ع) است، که ایرانیان بر روی فرزندان خود نام نهاده اند.
 
هر کس نامش « حسین» باشد و عظمت و شأن این نام را حفظ کند، محبت امام حسین (ع) در قلب او جاری می شود و فروغ هدایت امام حسین (ع)، فرا راه او و خاندانش قرار می گیرد و به او نوید شفاعت در فردای قیامت را می دهد و در برابر حوادث روزگار او را بیمه می کند. پدر و مادری که از فقر محبت فرزند نسبت به خود نگران هستند با انتخاب نام« حسین» و ذکر مدام آن در منزل از مهربانی و صفای بی حد فرزندشان بهره ها خواهند برد.
 
بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر، مزین به نام، القاب و کنیه های حضرت عباس (ع)
 
 
تدین همچنین گفت: بر اساس آخرین نتایج آماری از پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور، در سراسر کشور بیش از ۶۰۵ هزار نفر از برادران و فرزندان ما به نام نامی ابوالفضل و قریب به ۶۸۰ هزار نفر به نام زیبای عباس نام گذاری شده‌اند.
 
وی افزود: از بین القاب و کنیه‌های ایشان سقا، ابوالقاسم، ابوفاضل و ابوالفضائل از جمله اسامی است که ایرانیان عاشق حضرتش برای تقرب جستن به آن حضرت برای فرزندان خود برگزیده‌اند.

 

4 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (2 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 13 July 2024
السبت, ۰۶ محرّم ۱۴۴۶
شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.