×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 54

همایش سعدی و سروانتس در تهران و مادرید

همایش سعدی و سروانتس در تهران و مادرید 
گویدا: علی‌اصغر محمدخانی معاون فرهنگی و بین‌المللی شهر کتاب روز دوشنبه در مادرید با خوسه لوئیس گارسیا ساکریستان معاون فرهنگی بنیاد سروانتس اسپانیا دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش خبرآنلاین، در این دیدار که نجمه شبیری مدیر گروه اسپانیولی دانشگاه علامه طباطبایی و طاهره قاسمی مدرس زبان فارسی کلاس‌های رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی حضور داشتند، محمدخانی به تشریح فعالیت‌های فرهنگی شهر کتاب برای معرفی زبان وادبیات فارسی در دیگر کشور‌ها پرداخت و برنامه‌هایی برای همکاری بیشتر فرهنگی و ادبی درباره زبان و ادبیات فارسی وز بان وادبیات اسپانیولی ارائه کرد.

 
همچنین قرار شد با همکاری بنیاد سروانتس در هر سال یک نویسنده و شاعر ومنتقد ادبی از اسپانیا به ایران بفرستد و در مرکز فرهنگی شهر کتاب به معرفی ادبیات معاصر اسپانیا بپردازد و متقابلا از نویسندگان و شاعران و منتقدان معاصر ایران برای معرفی ادبیات معاصر فارسی در مراکز علمی و فرهنگی اسپانیا حضور یابند.

محمدخانی در این دیدار طرح برگزاری همایش شعر نو فارسی و شعر نو اسپانیایی و بررسی ویژگی‌های شعر رامون خیمنس بنیان‌گذار شعر نو اسپانیایی و نیما یوشیج بنیان‌گذار شعر نو فارسی را ارائه کرد که مورد استقبال قرار گرفت و قرار شد در تهران و مادرید در سال آینده برگزار شود. محمدخانی در این دیدار به برگزاری همایش سعدی و سروانتس در شیراز و تهران و مادرید در بهار 2014 اشاره کرد که مورد توافق قرار گرفت که در این همایش به مشترکات ادبی دو کشور پرداخته و حوزه‌ی ادبیات تطبیقی فارسی واسپانیایی فعال‌تر شود.
 
تشکیل کارگاه زبان و ادبیات اسپانیایی در شهر کتاب و چاپ کتاب‌های دو زبانه و ترجمه آثار ادبی معاصر دو کشور از جمله توافق‌های موسسه شهرکتاب و بنیاد سروانتس است. محمدخانی در پایان این از بخش‌های بنیاد سروانتس بازدید کرد. 

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)
Saturday, 22 June 2024
السبت, ۱۵ ذو الحجة ۱۴۴۵
شنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.