چرا احمدی نژاد انگلیسی را دور می زند؟

مبارزه با زبان های بیگانه توسط امام امت و رئیس دولت

احمدی نژاد

امام خامنه ای:"الان شما در ايران سوار هواپيما مى‌شويد و مى‌بينيد كسى كه در برج مراقبت هست و يك ايرانى است، با اين خلبان كه او نيز يك ايرانى است، حتماً انگليسى حرف مى‌زند!بنده گفتم در آن هواپيمايى كه من سوار مى‌شوم، اين كار ممنوع است! چرا فارسى حرف نمى‌زنند؟پس ما بايد واژه بگذاريم، تا زبان در محيط‌هايى اين‌گونه منزوى نشود؛ كه متأسفانه منزوى شده است. در محيط بيمارستان‌ها خيلى اوقات همين‌طور است؛ در جاهاى ديگر همين‌طور است؛ اينها جاهايى است كه ما ديده‌ايم." 

 
به گزارش گویدا به نقل از بولتن ، رئيس جمهور در سخنراني هاي خود اصرار مستمر و هوشمندانه اي بر استفاده نكردن از عناوين و اصطلاحات غير فارسي دارد.
به گزارش بولتن نیوز، محمود احمدي نژاد در هنگام سخنراني هاي خود، هر جا كه به عناوين و اصطلاحات بيگانه و غيرفارسي مي رسد، به نحوي از آنها عبور مي كند، تا اين اسامي، عنوان ها يا اصطلاحات را بر زبان نراند.
 
به عنوان مثال وي وقتي چندي قبل در جشنواره رازي به پزشكان و دست اندركاران نظام سلامت كشور توصيه مي كرد، به مردم درباره عدم استفاده از غذاهايي آماده و فست فودها هشدار دهند و ايشان را از مخاطرات استفاده از اين نوع تغذيه مطلع نمايند، به نام فست فودها كه رسيد به روال معمول خود گفت: به مردم درباره اين غذاهايي كه سريع آماده مي شوند، شما به آنها چه مي گوييد، هشدار دهيد.
اصطلاح "شما به آن چه مي گوييد"، تركيبي است كه رئيس جمهور در اين مواقع از آن استفاده مي كند.
اگر چه شايد در ميان وظايف و مسئوليت هاي رئيس جمهور اين موضوع به چشم نيايد، اما به هر حال پايبندي محمود احمدي نژاد به زبان فارسي كه به انحا مختلف پيدا و پنهان تحت هجوم است، يك ويژگي مثبت به حساب مي آيد.
5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)
Thursday, 25 April 2024
الخميس, ۱۶ شوال ۱۴۴۵
پنجشنبه, ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.