ماجراي داستان خوشگل مو شرابي

ماجراي داستان خوشگل مو شرابي

معصومه حسینی نویسنده داستان کوتاه «خوشگل موشرابی» که در بخش داستان کوتاه بزرگسال جشنواره داستان انقلاب عنوان تقدیری این جشنواره را به خود اختصاص داده پیرامون داستانش گفت: «خوشگل موشرابی» در زمان حال روایت می‌شود ولی با این وجود به زمان گذشته نیز رفت و برگشت دارد.

وی افزود: داستان آن روایت یک جوانی است که به صورت اتفاقی پی به فعالیت‌های انقلابی پدربزرگش می‌برد و در این جریان متوجه فردی می‌شود که در جریان مبارزات انقلاب از خود گذشتگی قابل توجهی کرده است.

 

حسینی گفت: پدربزرگ این پسر جزو دار و دسته‌ای بودند که اعلامیه چاپ و منتشر می‌کردند، ولی ساواک پی به فعالیت آنها می‌برد. در این بین جوانی پیدا می‌شود و اعلامیه‌های آنها را از محل فعالیت این گروه منتقل می‌کند. البته این جوان برای این کار مجبور می‌شود که از ظاهری غیر معمول و با استفاده از لباس زنانه این اقدام را انجام دهد. وجه تسمیه این داستان کوتاه نیز از همین‌جا آمده زیرا یک مرد با استفاده از ظاهری زنانه در داستان دیده می‌شود.

این نویسنده جوان در ادامه گفت: وی پس از این کار ناپدید می‌شود. این جوان پس از این ماجرا جستجو می‌کند و متوجه می‌شود که آن فرد به جبهه رفته و در آنجا مجروح شده و امروز در یکی از آسایشگاه‌های جانبازان روزگار می‌گذراند

نویسنده داستان کوتاه «خوشگل موشرابی» گفت: این داستان در 26 صفحه نوشته شده است و هنوز برای چاپ آن برنامه‌ای ندارم و به نظرم انتشارات سوره مهر آن را در کنار سایر آثار برگزیده جشنواره داستان انقلاب چاپ خواهد کرد.

حسینی در ادامه گفت: این اولین تجربه حضورم در جشنواره‌های ادبی بود، البته قبل از آن به جشنواره رضوی اثر ارسال کرده بودم که متاسفانه انتخاب نشده بود ولی این بار این اتفاق افتاد.

او که دانشجوی رشته الهیات است، به نحوه ورودش به فضای نویسندگی اشاره کرد و گفت: از کودکی هم زیاد می‌خواندم و هم در حد و توان خودم کارهایی برای نوشتن داستان می‌کردم و این‌بار با دیدن پوستر جشنواره ترغیب شدم که جدی بنویسم و توانستم در این جشنواره مورد تقدیر قرار بگیرم.

وی که متولد 1371 در شهر ری است گفت: هیچ کارگاه یا کلاس داستان‌نویسی نرفتم و تمام تجربه من حاصل مطالعات من است و غیر از کتاب خواندن هیچ آموزشی ندیده‌ام.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Saturday, 22 June 2024
السبت, ۱۵ ذو الحجة ۱۴۴۵
شنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.