موسوي گرمارودي : اميدم به شعرهاي آييني ام هست

موسوي گرمارودي : اميدم به شعرهاي آييني ام هست

سومین نشست شعر آیینی با حضور شاعر انقلابی و آیینی علی موسوی گرمارودی و محافل ادبی مناطق 5، 6 و 11  در عصر روز شنبه 19 اردیبهشت در سالن فرهنگسرای کتاب برگزار شد.

موسوی گرمارودی با انتقاد از اینکه همیشه او را فقط به عنوان شاعر آیینی می شناسند، گفت: بزرگترین افتخار من شعرهای آیینی است و همین شعرها را مایه نجاتم می دانم و امیدوارم به خاطر همین موضوع مورد لطف و عنایت ائمه قرار بگیرم. اما حرفم این است که من هفت دفتر شعر دارم که یکی از آن آیینی است.

ولی هرجایی که می روم من را به عنوان شاعر آیینی می شناسند و انتظار دارند که در این زمینه برایشان صحبت کنم.

شاعر مجموعه «به فطرت گلسنگ »در ادامه درباره سیر تطور شعر آیینی گفت: از قرن سوم به بالا هیچ شاعری نامش نمانده است. اما در قرن سوم  هشت شاعر داریم که از مجموع آنها تنها 60 بیت برجای مانده است. شاعرانی که نام و شعرهایشان نشان می دهد که در قرن سوم به پختگی در شعر دری رسیده بودیم .

این شاعر سرآمد شعر انقلاب و آیینی در این باره ادامه داد: کسایی مروزی را می توان قدیمی ترین شاعری دانست که شعر آیینی از او برجای مانده است. بعد از او این سنت هم در بین اهالی شیعه و هم سنی نمونه هایی برجای مانده است.

گفتنی است شب شعر با موضوعات مختلف و با حضور شاعران برجسته کشور هر روز تا 25 اردیبهشت ماه در سالن فرهنگسرای کتاب بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ساعت 17:30 تا 19 برگزار می شود. فرهنگسرای کتاب در مصلی امام خمینی (ره)، ضلع شرقی بلوار امام رضا (ع)، نبش خیابان هفتم واقع شده است.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Friday, 27 November 2020
الجمعة, ۱۱ ربيع الثاني ۱۴۴۲
جمعه, ۰۷ آذر ۱۳۹۹

Please publish modules in offcanvas position.