مناجات عاشقانه ی شهدا «8»

مناجات عاشقانهمناجات عاشقانه ی شهدا «8»

خدایا! من همان بنده گناهکاری هستم که به خود ستم کرده‌ام و رو به درگاه تو آورده‌ام. تو بخشاینده هستی، شاید عفو کنی و شهادت را نصیبم فرمایی تا بتوانم شاهد و گواهی راستین در حیات جاوید تو برای ظلم و ستم‌هایی که به مظلومان، محرومان و مستضعفان روا داشته‌اند باشم.

ای خدای بزرگ! من در اینجا با تو پیمان خون می بندم، چون سرمایه دیگری را سراغ ندارم که از جانم با ارزشتر باشد که بتوانم آن را در راه تو هدیه کنم.

 

عاجزانه از درگاه احدیت می‌خواهم که در راه پر رهرو الهی که دین مبین اسلام و قرآن است، یک لحظه مرا به خود وامگذاری!

شهیدنصرت‌اله محمدعلی‌خانی

 

از هر سوی مناجات و از هر گوشه نجوای عاشقان می‌آید، گویی همگان راه را یافته و گویا همگان طریق رسیدن به محبوب و جوار حق را یافته و گویی به وصال محبوب خویش نیز نائل شده‌اند. در چنین لحظاتی که همه به‌سوی خدای خود قدم می‌گذارند و راه سعادت را پیش می‌گیرند، من نیز چنین کرده و پا به جبهه نبرد حق علیه باطل   می‌گذارم، شاید در این سفر که با کبوتران و هم‌سفران عاشق همراه شدم، خداوند توفیق دهد و بتوانم در خود تحولی به‌وجود آورم و از این راه موجبات رضایت او را فراهم آورم.

این را خوب می‌دانم که این راه را با آزادی و آگاهی انتخاب کرده‌ام و خدایا! تو بهتر از هر کسی می‌دانی که هدفی جز رضای تو و انجام وظیفه ندارم. پس خداوندا! ایمان و اخلاصی به من عنایت فرما تا در این راه ثابت‌قدم و استوار باشم!

شهید علی محمدی

 

خداوندا! شهادت می‌دهم که آن کس که در این عالم باقی است، تو هستی و شهادت می‌دهم که محمد(ص) رسول ا… و دوازده امام و نایب برحقشان خمینی فرستاده تو هستند، خدایا مرا ببخش از اینکه نتوانستم برایت بنده ای مفید باشم.

خدای من! بندهای نفسانی را از پاهایم باز کن تا بهتر بتوانم تو را بشناسم و به سوی‌ات اوج بگیرم. خدایا! به علی اصغر(ع) و علی اکبر(ع) صحرای کربلا سوگندت می‌دهم که مرگ در رختخواب را نصیبم نکنی.

ای خدای بزرگ! از تو می‌خواهم هر زمان که صلاح دانستی شهادت را نصیبم کنی!

شهید علی اکبر محمدی کفترکاری

 

منبع :نویدشاهد

وبلاگ انافتحنا لک فتحامبینا

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Wednesday, 19 June 2024
الأربعاء, ۱۲ ذو الحجة ۱۴۴۵
چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.