مناجات عاشقانه ی شهدا «20»

شهدامناجات عاشقانه ی شهدا «20»

خدایا! از گناهى که مرتکب شده‏ام و از خطاهایى که انجام داده‏ام درگذر.

 خدایا! توفیقى عطا کن که شکر تو بجاى آورم.

 خدایا! عذرم را بپذیر. بر افزونى خسرانم رحمت آور. و از بند سوزش‏هاى درون آزادم گردان.

 خدایا! زبانم را به ذکر خود گویا گردان. و قلبم را بند به محبّت خود کن. شهید محمدحسن قلى‏زاده

 

************************

 خدایا ! ما را توفیق حضور در جبهه‏هاى جنگ و ستیز با دشمنان اسلام، عطا فرما. شهید احمد قاینی‌نجفی‌فاء

************************

 خدایا! شکر و هزار شکر، که با زنده شدن اسلام واقعى و این انقلاب، ما را دو مرتبه زنده کردى. و حیاتى دیگر دادى. و زندگانى از حالت پوچى به حالت هدف‏دار برگشت. و آن هدف، رسیدن انسان به رشد و تکامل و رسیدن به معراج و سیر الهى است.

 خدایا! خداواندا! اول از تو مى‏خواهم که این بنده‏ى گناهکار خودت را ببخش. که اگر تو من را نبخشى و نیامرزى چه کسى مى‏خواهد ببخشد؟

 خدایا! من ازگناهان گذشته‏ى خودم توبه مى‏کنم. و امیدوارم که مورد عفو و بخشش تو قرار بگیرم. خدایا زمانى من در گمراهى و نادانى بسر مى‏بردم. تو بر ما منت گذاشتى و این چنین رهبرى روشن و قاطع و آگاه به ما دادى، که ما را دو مرتبه زنده کرد. و مفهوم زندگى و زنده کردن رابه ماآموخت.

 خداوندا! از تو عاجزانه مى‏خواهم این امید مستضعفین جهان را که فرعونیان زمان، با شنیدن نامش بر خود مى‏لرزند، تا ظهور ولى عصر، امام زمان«عج» نگاه دارى.

 خدایا! زمانى من دنیا را پوچ و بى ارزش مى‏دانستم و از خودم و زندگى و انسان‏ها بدم مى‏آمد. همیشه پیش خود فکر مى‏کردم چرا ما را آفریده‏اى و چرا نام ما را انسان گذاشته‏اى؟ در صورتى که در عمل زندگى ما از حیوان هم بدتر است. خوب که فکر مى‏کنم و به زندگى روزمرۀ خودم و اطرافیانم نگاه مى‏کنم، مى‏بینم زندگى ما همچون حیوانات، بلکه بدتر است. چراکه ما هم مانند حیوانات فقط به فکر خوردن و خوابیدن و رشد ظاهرى کردن و بعد هم ازدواج کردن و بعد تشکیل خانواده دادن و بعد از چند سال پیرى و بعد هم مردن می‌گذرد. در صورتى که  اگر دقت کنید درست حیوانات هم همین زندگى را دارند. شهید رجب‏جان احمدى گل

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Saturday, 22 June 2024
السبت, ۱۵ ذو الحجة ۱۴۴۵
شنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.