مناجات عاشقانه ی شهدا «24»

شهدامناجات عاشقانه ی شهدا «24»

با کوله‌بار گناه و با سیمایی زرد و ملول به راه افتادم تا هماهنگ با آهنگی شوم که می رفت «آنجا»يي که اینجا نیست، جلودار این گروه انسانی که تاریخ در انتظار اوست، مخصوصاً قرن ما که با « قدرت صنعت» و « ایجاد تولید» توان کنترل خویش را از دست داد.

آیا او چه کسی بود؟ او آن بود كه آنچه خوبان داشتند، تنها داشت و من به کف هیچ نداشتم، جز قلبی محجوب، عقلی معیوب، هوایی غالب، طاعتی قلیل و معصیتی کثیر، به دلم آهی بود که به آن ابراز شخصیت كردم. شخصیتی که صورت تکامل یافته آن شهادت است.

گفتم به دلم آهی بود، آه مظلوم تاریخ، آه شوکران و نوشانیدن سقراط، اینها ضربه روحی بزرگی است که بسته‌بند وراثت نیست و ریشه در تاریخ دارد، در کربلا، در ماوراء طبیعت و اینها را به شهادت، تاریخ شهادت به من فهماند و آن آهنگ، آن گروه رفتند و من نرفتم، شاید نتوانم بروم، چون که پابسته و زنجیر هواها بودم، ولی اکنون به ایثار می‌اندیشم نه انحصار در حصار ابصار. شهید علی اکبر مازنی

*******************************

خدایا! من همان بنده گناهکاری هستم که به خود ستم كرده‌ام و رو به درگاه تو آورده‌ام. تو بخشاینده هستی، شاید عفو كني و شهادت را نصيبم فرمايي تا بتوانم شاهد و گواهی راستین در حیات جاوید تو برای ظلم و ستم‌هایی که به مظلومان، محرومان و مستضعفان روا داشته‌اند باشم.

ای خدای بزرگ! من در اینجا با تو پیمان خون می بندم، چون سرمایه دیگری را سراغ ندارم که از جانم با ارزشتر باشد که بتوانم آن را در راه تو هدیه کنم.

عاجزانه از درگاه احدیت می‌خواهم که در راه پر رهرو الهی که دین مبین اسلام و قرآن است، یک لحظه مرا به خود وامگذاری! شهید نصرت‌اله محمدعلی‌خانی

*******************************

از هر سوی مناجات و از هر گوشه نجوای عاشقان می‌آید، گویی همگان راه را یافته و گویا همگان طريق رسيدن به محبوب و جوار حق را يافته و گويي به وصال محبوب خويش نيز نائل شده‌اند. در چنین لحظاتی که همه به‌سوی خدای خود قدم می‌گذارند و راه سعادت را پیش می‌گیرند، من نیز چنین کرده و پا به جبهه نبرد حق علیه باطل   می‌گذارم، شاید در این سفر که با کبوتران و هم‌سفران عاشق همراه شدم، خداوند توفیق دهد و بتوانم در خود تحولی به‌وجود آورم و از این راه موجبات رضایت او را فراهم آورم.

این را خوب می‌دانم که این راه را با آزادی و آگاهی انتخاب كرده‌ام و خدایا! تو بهتر از هر کسی می‌دانی که هدفی جز رضای تو و انجام وظیفه ندارم. پس خداوندا! ایمان و اخلاصی به من عنایت فرما تا در این راه ثابت‌قدم و استوار باشم! شهید علی محمدی

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)
Saturday, 15 June 2024
السبت, ۰۸ ذو الحجة ۱۴۴۵
شنبه, ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.