متن عاشقانه روز مادر

روز مادرمتن عاشقانه روز مادر

حکایت سپیده
مادر، تو رفیع ترین داستان حیات منی. تو به من درس زندگی آموختی. تو چونپروانه سوختی و چون شمع گداختی و مهربانانه با سختی های من ساختی. مادر،ستاره ها نمایی از نگاه توست و مهتاب پرتوی از عطوفتت، و سپیده حکایتی ازصداقتت. قلم از نگارش شُکوه تو ناتوان است و هزاران شعر در ستایش مدح تواندک. مادر، اگر نمی توانم کوشش هایت را ارج نهم و محبت هایت را سپاسگزارم، پوزش بی کرانم را همراه با دسته گلی از هزاران تبریک، بپذیر. فروغتو تا انتهای زمان جاوید و روزت تا پایان روزگار، مبارک باد.

 

متن عاشقانه روز مادر

بهار زندگی
مادر، تو شکوفاتر از بهار، نهالِ تنم را پر از شکوفه کردی و با بارانِعاطفه های صمیمی، اندوه های قلبم را زدودی و مرهمی از ناز و نوازش بر زخمهای زندگی ام نهادی. در «تابستان»های سختی با خنکای عشق و وفای خویش،مددکار مهربان مشکلاتم بودی تا در سایه سارِ آرامش بخش تو، من تمامی دردهاو رنج ها را بدرود گویم. با وجود تو، یأس دری به رویم نگشود و زندگی رنگ«پائیز» ناامیدی را ندید. تو در «زمستانِ» مرارت های زندگی، چونان شمعسوختی تا نگذاری رنجش هیچ سختی ستون های تنم را بلرزاند. مادر، ای بهارزندگی، شادترین لبخندها و عمیق ترین سلام های ما، همراه با بهترین درودهایخداوندی، نثار بوستان دل آسمانی ات باد.

متن عاشقانه روز مادر

بوسیدن پدر و مادر
بوسه، پیام محبت است؛ شعر ناسروده عشق است؛ تبلور بالاترین تکریم است؛جلوه عملی عاطفه هاست. پدر و مادر بی شمارترین بوسه های محبت آمیز را ازکودکی نثارمان کردند. اکنون که نهال وجود ما از آن محبت ها به پا ایستادهاست و درخت زندگی آنان رو به فرسودگی نهاده، باید بهترین محبت ها و بیشائبه ترین عواطف را نثارشان کنیم. بوسیدن ابزار این مهر ورزیدن است. امیرمؤمنان علیه السلام فرمودند: بوسیدن پدر و مادر عبادت است.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Saturday, 18 May 2024
السبت, ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۵
شنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.