عباس غزالی از دلبری و قیچی می گوید

عباس غزالی بازیگر فیلم «دلبری» که در بخش سودای سیمرغ در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر و همچنین با فیلم سینمایی «قیچی» به کارگردانی کریم لک‌زاده در گروه هنر و تجربه این جشنواره حضور دارد در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، گفت: همواره در انتخاب کارهایم ابتدا به کیفیت فیلمنامه توجه می‌کنم و اصولاً با دقت و وسواس بسیار زیادی پیشنهاد‌هایی که می‌شود را بررسی می‌کنم و اگر کم‌کار و گزیده کار هستم دلیل عمده آن همین است و همواره در راستای اهدافم سعی کرده‌ام درجا نزنم و حرکت روبه‌جلو داشته باشم.

*اعتباری که مردم دادند یکی از دلایل وسواسم در انتخاب فیلم‌ها است

 

وی در ادامه افزود: به‌عنوان یک بازیگر که خواهان پیشرفت است سعی کرده‌ام در بازی در نقش‌های تکراری خودداری کنم و با بزرگان و پیشینه کاری‌شان نیز بسیار توجه می‌کنم تا از تجربه‌شان استفاده کنم. همه اینها به این دلیل است که ما هم بتوانیم برای سینمای ایران مفید واقع شویم. یکی از دلایلی که باعث شده طی این مدت وسواسم در انتخاب آثار زیاد شود، اعتباری است که مخاطب یعنی مردم به ما داده‌اند و واقعاً به‌عنوان یک بازیگر سعی می‌کنم از این اعتبار به‌خوبی محافظت کنم.

*دلبری در روایت دفاع مقدی متفاوت عمل کرده

وی در ادامه گفت: «دلبری» ازجمله فیلنامه‌های پیشنهادشده‌ای بود که وقتی آن را خواندم، علاقه داشتم در آن حضور داشته باشم. از طرفی کار ارزشی است که به دفاع مقدس ارتباط دارد. طی این چند سال اخیر کم‌تر کاری را دیده‌ام که نوع روایتش از دفاع مقدس و 8 سال جنگ تحمیلی متفاوت باشد و به جرأت می‌توانم بگویم‌ »دلبری» این تفاوت را در روایت داشت.

بازیگر فیلم سینمایی «اعترافات ذهن خطرناک من» گفت: یکی از نکته‌های بسیار مهم در این اثر سینمایی این بود که تمام اتفاقات در یک لوکیشن می‌افتاد و فیلمنامه‌ای شخصیت‌محور بود. این فیلمنامه با کاراکترهای بسیار کمی قصه خود را روایت می‌کند و نقشی را که برای من در نظر گرفته بودند، به جرأت می‌توانم بگویم که جزو متفاوت‌ترین کارهایی بود که انجام داده‌ام. یک نقش کاملاً مثبت که در پرونده کاری‌ام کم‌تر به چشم می‌خورد. در مجموع مواردی را که عنوان کردم و همچنین بخشی را که به یاد ندارم، دست به‌دست هم دادند تا حضورم در فیلم سینمایی «دلبری» مهیا شود و در این اثر نقش امیرحسین را بازی کنم.

این بازیگر جوان در ادامه اظهار داشت: با اینکه هنگامه قاضیانی نقش اصلی این فیلم را بازی می‌کند، اما نقش‌هایی که در این فیلمنامه نیز حضور دارند، هر کدام به نوبه خود تأثیرگذاری زیادی در آن دارند.

غزالی در ارتباط با همکاری‌اش با اشکذری گفت: سال گذشته این کارگردان فیلم سینمایی «خانه‌ای کنار ابرها» را در فجر داشت و از من نیز برای بازی در این اثر سینمایی دعوت کرده بود که متأسفانه فرصت حضورم فراهم نشد.


فیلم سینمایی : قیچی

او همچنین گفت: واقعاً نمی‌خواستم به هر قیمتی وارد سینما شوم و واقعاً صبوری به خرج دادم. به همین دلیل برای اولین حضورم در سینما بسیار وسواس داشتم تا اینکه در سال گذشته با فیلم سینمایی «اعترافات ذهن خطرناک من» وارد سینما شدم. امیدوارم فیلم سینمایی «دلبری» همان‌طور که با اعتقاد ساخته شد، به دل تماشاگر هم بنشیند.

وی در ادامه گفت: البته باید به این نکته هم اشاره کنم، اگر قرار بود امسال به پیشنهاد‌هایی که به من شده است، تماماً جواب مثبت دهم، امسال با 4 فیلم سینمایی در نگاه نو حضور داشتم. البته منظورم این نیست که این فیلم‌ها ضعیف بودند، بلکه خودم علاقه‌ای به بازی کردن در یک نقش تکراری نداشتم. نمی‌دانم چه اتفاق ‌افتاده، اما مدتی است فیلمنامه‌ها به تکرار رسیده‌ است، البته این معضل در سینمای جهان وجود دارد و همه جا بحث فیلم‌نامه، جز پربحث‌ترین مباحث بوده است.


فیلم سینمایی: قیچی

*قیچی شبیه هیچ فیلم دیگری نیست/ در مورد معیارهای جشنواره می‌توان حرف زد اما فایده‌ای ندارد

غزالی درباره حضورش در فیلم سینمایی «قیچی» نیز گفت: به نظرم فیلم سینمایی «قیچی» شبیه هیچ فیلم دیگری در سینمای ایران نیست و به‌عنوان یک بازیگر با افتخار پای این فیلم ایستاده‌ام، اما اینکه این فیلم چرا در گروه هنر و تجربه قرار گرفته است، برمی‌گردد به معیارهای جشنواره که بسیار می‌توان در موردش حرف زد، اما حرف زدن ما فایده‌ای ندارد.

این بازیگر در ادامه اظهار داشت: تصور کنید سال گذشته فیلم سینمایی «اعترافات ذهن خطرناک من» در سودای سیمرغ حضور داشت، اما در زمان اکران در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمد، اما در مجموع هنر و تجربه طی این مدت فیلمسازان خوبی را معرفی کرده است و به نظرم خیلی بخش باحالی است. در اینکه محاسن زیادی دارد، هیچ شکی نیست. به نظرم ملاک برای انتخاب در جشنواره باید کیفیت آثار باشد نه نوع مجوز و مباحث دیگری که ارتباطی به خود فیلم ندارد.

گفت‌وگو: علی‌اکبر دهبان

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Thursday, 18 July 2024
الخميس, ۱۱ محرّم ۱۴۴۶
پنجشنبه, ۲۸ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.