بهنوش بختیاری: دوست ندارم همیشه لیبل کمدی به من بچسبد

نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی «من» به کارگردانی سهیل بیرقی همراه با عوامل فیلم، سعید سعدی و سعید خانی تهیه کننده، بهنوش بختیاری، لیلا حاتمی بازیگر، شیما منفرد تدوین‌گر و خدایار خاقانی منتقد امروز در کاخ جشنواره برگزار شد.

در این نشست شیما منفرد طی سخنانی گفت: می‌خواستم از منتقدان تقاضا کنم اگر فیلم من که مثلاً بدون ساختار است خواهشاً آن را بدون برچسب زدن ببینند. کار سهیل بیرقی دارای ساختار است که البته نیاز به مکان و زمان ندارد.

 

وی در ادامه افزود: ما در روایت آدم‌ها آن هم در سبک به خیلی از چیزها پی می‌بریم، در حقیقت این انتخاب سهیل بیرقی بوده است، خیلی خوشحالم که در کنار سهیل بیرقی بودم، او به خوبی می‌داند که چه کار کند. نسل جدید فیلمسازی در سینما ورود پیدا کرده که این برای سینما خوش‌یمن است.

در این نشست منتقد فیلم گفت: به نظرم این فیلم شکل روایتی قابل توجهی دارد اما شاهد جغرافیا و هویت فردی مشخصی بودیم، این تجربه تازه‌ای است. امیدوارم با توجه به نام بزرگ فیلمساز‌هایی که می‌شناسیم باعث نشود که از جوانان با تجربه غافل شویم.

در ادامه این نشست بهنوش بختیاری طی سخنانی گفت: 20 سال است که دارم کار می‌کنم و همیشه می‌گفتم چرا این اتفاق که منتظرش هستم برای من نمی‌افتد، نمی‌خواهم تنها لیبل کمدی به من بچسبد اما کسی به من اعتماد نکرد البته باید به این نکته اشاره کنم که بیرقی در طول ساخت فیلم من را اذیت کرد آن هم تنها بخاطر تمرین‌هایی بود که داشتیم به شدت تحت کنترل بودم تا بازی‌ام شبیه آثار قبلی‌ام نشود؛ این کارگردان به پلک زدن بازیگرانش هم حساس است.

وی در ادامه افزود: از اینکه سال‌ها با یک شیوه بازی کرده بودم حرکات بد و صورت خاصی داشتم که باید آنها را کنترل می‌کردم. این کارگردان جوان بسیار به روی بازی بازیگرانش حساس است به همین دلیل اتودهای زیادی زدیم که طی آنها برخی از حرکات خودم را از خودم گرفتم. در ادامه تلاش کردیم برای نقش شناسنامه پیدا کنیم.

او همچنین گفت: شناسنامه این کاراکتر را در ذهن خودم کامل کردم، ممنونم از بیرقی که به من اعتماد کرد و همچنین افتخار می‌کنم که با لیلا حاتمی همبازی بودم چرا که یک روز دوست داشتم او را حتی از نزدیک ببینم.

در ادامه این نشست لیلا حاتمی اظهارداشت: برایم بسیار مهم بود که در این جلسه شرکت کنم چرا که عواملی برای این فیلم زحمت کشیدند که اثر کارشان تنها در فیلم مشخص بود. در زمان فیلمبرداری فیلم سینمایی «من» به دلیل گروه حرفه‌ای که وجود داشت در آسایش و رفاه بودم و همیشه این نکته برایم مهم بوده است که یک گروه فیلمبرداری حرفه‌ای و مؤدب باشد، اینها از شخصیت سهیل بیرقی نیز نشأت می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: او فرد مطلق طلبی است اما به معنای مثبت که تجارب زیادش باعث شد که اتفاق خوبی در کارنامه کاری‌اش بیفتد. وی تمام عوامل فیلمش را بسیار حرفه‌ای انتخاب کرد ، به تمام این دلایل به بیرقی اعتماد داشتم و خودم را به او سپردم تا بازی‌ای که مد نظرش است را انجام دهم. از تمام بازی‌هایی که بازیگران مقابلم ارائه می‌دادند راضی هستم.

حاتمی در این نشست درباره بازی بهنوش بختیاری گفت: به طور بسیار ویژه از بازی بهنوش بختیاری شگفت‌زده شدم و زمانی که این بازیگر در مقابل من قرار می‌گرفت واقعاً احساس می‌کردم که او یک بازیگر است و مسائل دیگری به میان نیست و تنها چیزی که برایمان مطرح بود این است که بازی‌های خوبی در این صحنه ارائه شود.

سهیل بیرقی در این نشست گفت: خیلی احساس خوبی دارم، من کاری که می‌خواستم انجام دهم را با تمام وجود انجام دادم اما نتیجه‌گیری و رضایت بر عهده مخاطبان است.

سعدی نیز گفت: با توجه به اینکه وضعیت سینمای ایران دارد در دست جوانان قرار می‌گیرد باید به آنان اعتماد کرد تا این جوانان به سینمای ایران راه بیایند.

بیرقی نیز گفت: در این فیلم سینمایی بلاتکلیفی وجود ندارد، فیلمنامه کامل بوده است.

این کارگردان درباره بهنوش بختیاری نیز گفت: همواره مخاطب آثار بهنوش بختیاری بودم، به نظرم مشخصه اصلی بازیگرانی است که کار کمدی می‌کنند این است که می‌توانند جنبه سرگرمی و جذابیت را در کارشان رعایت کنند. در مجموع به نظرم باید دورترین بازیگر که به ذهنم می‌رسید از این نقش را انتخاب می‌کردم.

بهنوش بختیاری نیز گفت: خیلی دوست داشتم در یک فیلم تفکری بازی کنم و خداراشکر می‌کنم که این فیلم برایم اتفاق افتاد که رضایت‌بخش بود و یک سر و گردن از سینمای ایران بالاتر بود.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Saturday, 15 June 2024
السبت, ۰۸ ذو الحجة ۱۴۴۵
شنبه, ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.