حرف های خوبی که کلاه قرمزی دارد!

مجموعه ی کلاه قرمزی 92 در نهایت پس از کش و قوس های بسیار به شبکه دوم سیما رسید و 

کلاه قرمزی

همانگونه که انتظار می رفت، دست اندرکاران این مجموعه کودک که بسیاری از بزرگسالان را مجذوب خود کرده، توانست بخشی از رخوت موجود در برنامه های سیما را زدوده و در ساعت 20 و 30 دقیقه هرشب مخاطبان را پای تلویزیون بنشاند.
 


در این میان حضور سه شخصیت عروسکی جدید گاو، دختر همسایه و دختر مهد کودکی بر جذابیت های مجموعه کلاه قرمزی 92 افزوده و ایرج طهماسب به عنوان کارگردان این مجموعه، در خلق این شخصیت ها و در عین حال مدیریت آنها موفق بوده است.


طهماسب همچنین در این مجموعه تلویزیونی، همانند مجموعه کلاه قرمزی و پسرخاله که در دهه 70، از رسالت اصلی خود که انتقال پیام های آموزشی به کودکان و نوجوانان است دور نشده و مسائلی همچون آداب معاشرت و میهمانی رفتن دستمایه کار دست اندرکاران مجموعه کلاه قرمزی قرار گرفته است.

وی همچنین با طراحی برخی شخصیت ها همچون دختر مهد کودکی، استفاده از برخی عبارات برای کودکان در مهد کودک ها را مورد نقد قرار داد و در عین حال خود نیز در بخش هایی از مجموعه کلاه قرمزی 92، صراحتا از اینکه چنین عباراتی به کودکان آموزش داده می شود انتقاد می کند.

البته نوک پیکان انتقادات طهماسب در این باره تنها به تربیت فرزندان در مهد کودک ها معطوف نشده و وی به طور غیر مستقیم برخی برنامه های تلویزیونی کودک و نوجوان همچون عمو قناد و فیتیله ای ها را تلویحا مورد نقد قرار داده است و به عبارتی تکه کلام فرزند مهد کودکی که در پایان صحبت با آقای مجری از ˈدست و جیغ و هوراˈ استفاده می کند دلیلی بر این مدعاست.

مجموعه کلاه قرمزی به رغم اینکه می توانست در زمان مناسب تری از شبکه دوم سیما در ایام نوروز پخش شود توانسته در جذب مخاطبان کودک و البته بزرگسال موفق باشد.

همچنین شخصیت های عروسکی جدید افزوده شده به این مجموعه را می توان به عنوان کالای فرهنگی فراگیر در قالب عروسک و دیگر اقلام، در اختیار کودکان قرار داد و دامنه خرید عروسک شخصیت ها و قهرمانان فرنگی را کاهش داد.

4 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (4 Votes)
Sunday, 03 July 2022
الأحد, ۰۳ ذو الحجة ۱۴۴۳
یکشنبه, ۱۲ تیر ۱۴۰۱

Please publish modules in offcanvas position.