50فیلم اول سینمای ایران در گیشه!

چاپ

فیلم رسواییدر فهرست پنجاه فیلم پر فروش تاریخ سینمای بعد از انقلاب به لحاظ ریالی بیش از نیمی از این فیلم ها به رقم میلیاردی دست پیدا کردند اما هر سال که میزان بهای بلیط افزایش یافته است حجم حضور تماشاگران با رقم فروش فیلم ها نسبت عکس دارد. شاید به همین خاطر میزان استقبال از یک فیلم را در مولفه های گوناگون همچون ضریب اشغال صندلی های سینما محاسبه می کنند. اما میزان فروش فیلم ها و پرفروش ترین فیلم های سینمای ایران عنوانی است که هنوز هم برای بسیاری جذاب و در جهت جذب به آن فیلم تاثیر گذار است.


فیلم سینمایی «اخراجی های 2» ساخته مسعود ده نمکی که در نوروز سال 88 اکران عمومی شد با فروش سه میلیارد و هفتصد و پنجاه و هفت میلیون تومان و جذب بیش از دو میلیون بیننده در رتبه اول این لیست قرار دارد.فیلم سینمایی «کلاه قرمزی و بچه ننه» با فروشی معادل سه میلیارد و سیصد و پانزده میلیون تومان و جذب هشتصد هزار نفر بیننده در سال 91 در رتبه دوم قرار دارد.


در این لیست جالب است بدانید فیلم سینمایی «رسوایی» چهارمین ساخته مسعود ده نمکی که هم اکنون بر پرده سینماها قرار دارد با فروش نزدیک به دو میلیاردی خود در رتبه دهم این لیست قرار گرفته است.


در رتبه های سوم تا پنجاهم فیلم های زیر قرار دارند.


- «ورود آقایان ممنوع»-رامبد جوان - 1390 - سه میلیارد و چهل میلیون تومان


ـ «اخراجی ها 3 » ـ مسعود ده نمکی ـ نوروز 90 ـ دو میلیارد و دویست و هفتاد میلیون تومان


ـ «جدایی نادر از سیمین» ـ اصغر فرهادی ـ نوروز 90 ـ دو میلیارد و صد و پنج میلیون تومان


ـ «خوابم میاد» ـ رضا عطاران ـ 1391 ـ دو میلیارد تومان


ـ «ملک سلیمان» ـ شهریار بحرانی ـ 1389 ـ یک میلیارد و پانصد و نود میلیون تومان


ـ «گشت ارشاد» ـ سعید سهیلی ـ نوروز 91 ـ یک میلیارد و پانصد و سی میلیون تومان


ـ «من مادر هستم» ـ فریدون جیرانی ـ 1391 ـ یک میلیارد و چهارصد و ده میلیون تومان


ـ «رسوایی» ـ مسعود ده نمکی ـ نوروز 92 ـ یک میلیارد و سیصد و چهل میلیون تومان


همچنین فیلم های سینمایی «اخراجی ها»، «قلاده های طلا»، «شش و بش»، «درباره الی»، «دایره زنگی»، «توفیق اجباری»، «چارچنگوی»، «سعادت آباد»، «آتش بس»، «دوخواهر»، «پسر تهرونی»، «یه حبه قند»، «پوپک و مش ماشالا»، «نیش و زنبور»، «پسر آدم، دختر حوا»، «خروس جنگی»، «همیشه پای یک زن در میان است»، «کتاب قانون»، «سوپر استار»، «اخلاقتو خوب کن» در رتبه های بعدی قرار دارند.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (6 Votes)