حجر بن عدی در آی فیلم/پخش سریال حجر بن عدی هر شب

سریال تلویزیونی حجر بن عدیتهیه‌کننده‌ی «سریال حجر بن عدی» درباره‌ی اقدام اخیر آی‌فیلم درخصوص قطع سریال «تفنگ سرپر» و پخش یکباره‌ی این سریال از شبکه آی‌فیلم که در واکنش به توهین به این شخصیت اسلامی رخ داد، خاطرنشان کرد: ساخت و پخش فیلم و سریال‌هایی با موضوعیت شخصیت‌های بزرگ اسلامی از تلویزیون، همچون «حجر بن‌ عدی» مردم را آگاه می‌کند.

امیرحسین شریفی که علاوه بر تهیه‌کنندگی، بازیگر نقش اصلی سریال‌ «حجربن‌عدی» نیز بوده است، در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی لزوم واکنش سریع رسانه نسبت به اتفاقات روز دنیا، گفت: واکنش سریع رسانه در چنین مواقعی جزو کارهای با اهمیت است؛ چرا که مردم در سراسر دنیا از اتفاقات پیش‌آمده آگاه می‌شوند.او درباره‌ی قطع سریال «تفنگ سرپر» و پخش «حجربن‌عدی» از شبکه آی‌فیلم هم اظهار کرد: آی‌فیلم شبکه‌ای است که در همه‌ی کشورهای دنیا به زبان عربی پخش می‌شود و اکثر شیعیانی که در پی اتفاق پیش آمده سریال‌ را تماشا می‌کنند، به نوعی آگاهی‌شان بیشتر می‌شود؛ ضمن اینکه قطع «تفنگ سرپر» از سوی آی‌فیلم و جایگزینی «حجربن‌عدی» تاثیر خوبی خواهد گذاشت.


وی با تاکید بر اینکه باید درباره‌ی شخصیت‌های اسلامی فیلم و سریال‌های بیشتری ساخته شود، بیان کرد: به نظرم درباره‌ی شخصیت‌های اسلامی مثل یاران امامان باید فیلم و سریال‌های بیشتری ساخته و به موقع
پخش شوند؛ چراکه با این اتفاق مردم شخصیت‌های بزرگ را بیشتر می‌شناسند.


شریفی در ادامه درباره‌ی اهانت به شخصیت «حجر بن‌ عدی»- صحابه پیامبر اکرم (ص) از سوی وهابیون سوریه - توضیح داد: وهابیون باید پاسخگوی این اهانت و کار غلطشان باشند؛ چرا که با این اقدام به مقدسات ما شیعیان توهین کردند. شخصا از روزی که متوجه این اتفاق شدم خیلی دگرگون و متاسف شدم به سبب اینکه من به عنوان تهیه‌کننده و هم بازیگر اصلی با قصه‌ی «حجربن‌عدی» ارتباط مستقیم داشتم بر این اساس با اقدام انجام شده به همه‌ی شیعیان دنیا تسلیت می‌گویم و امیدوارم وهابیون به سزای کارشان برسند.


تهیه‌کننده سریال «حجربن‌عدی» با اشاره به باز پخش به موقع مجموعه‌اش از شبکه‌ی آی‌فیلم، یادآور شد: بازپخش این مجموعه کار خیلی خوبی است چراکه این مجموعه 10 سال گذشته به روی آنتن رفت و پس از آن چندین بار از شبکه‌های مختلف پخش شد و حالا هم که آی‌فیلم با اتفاق پیش‌آمده تصمیم گرفت این سریال را بازپخش کند، فرصتی برای بینندگانی است که شخصیت «حجربن‌عدی» را به خوبی نمی‌شناسند و سریال را ندیده‌اند و با تماشای این کار، با وفاداری این شخصیت به حضرت علی‌(ع) آشنا می‌شوند.


این تهیه‌کننده در ادامه گفت‌وگوی خود با ایسنا درباره‌ی هزینه‌ی ساخت سریال‌های تاریخی و کمک صدا وسیما به تولید اینگونه کارها اظهار کرد: اگر ما بخواهیم در این دوره سریال‌هایی همچون «حجربن‌عدی» و ... که درباره‌ی شخصیت‌های اسلامی و تاریخی هستند بسازیم با فضاهای تاریخی حال حاضر خیلی مشکل و پرهزینه است که به نظرم صداوسیما و ارگان‌های مختلف که بودجه فرهنگی دارند باید سعی کنند درباره‌ی شخصیت‌های اسلامی فیلم و سریال‌های بیشتری تولید کنند تا مردم آگاهی پیدا کنند.


وی همچنین درباره‌ی پخش سریال‌ «هشت بهشت» خود از شبکه شما اعلام کرد: این مجموعه آماده پخش است و به احتمال قوی قرار است در ماه مبارک رمضان امسال از شبکه شما به روی آنتن برود.


به گزارش ایسنا، شبکه آی‌فیلم از روز چهارشنبه - 18 اریبهشت‌ ماه - به سبب اقدام اخیر وهابیون سوریه تصمیم گرفت تا سریال «تفنگ سرپر» را به مدت 12 شب قطع کند و سریال «حجربن‌عدی» را هر شب ساعت 22 و 30 دقیقه به روی آنتن ببرد.


این مجموعه به دو زبان فارسی و عربی پخش و در ساعت 6 و 30 دقیقه و 14 و 30 دقیقه روز بعد تکرار خواهد شد.

3.25 1 1 1 1 1 Rating 3.25 (4 Votes)
Wednesday, 22 May 2024
الأربعاء, ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۵
چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.