ساخت فیلمی مستند از زندگی رهبر انقلاب

پرویز شیخ طادیپرویز شیخ طادی، کارگردان سینما در گفت‌وگو با تسنیم، از آخرین مراحل ساخت مستند داستانی زندگی مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: این طرح همچنان در مرحله پژوهش و تحقیقات قرار دارد و پژوهش‌های میدانی و کتابخانه‌ای و گفتگو با افراد مرتبط برای ساخت این مستند به صورت پراکنده ادامه دارد.

به گفته این کارگردان برجسته سینما؛ طرح مستند زندگی مقام‌معظم رهبری از دو سال گذشته مطرح شده است و با توافق با سازمان صدا و سیما قرار تولید آن در سیمافیلم گذاشته شده است و اگر همه مراحل پیش‌تولید به خوبی انجام شود این مستند برای اولین بار در ایران زندگی رهبر انقلاب را به صورت داستانی روایت خواهد کرد.


شیخ‌طادی گفت: این مستند از نمایش عقبه خانوادگی مقام معظم رهبری از بدو تولد ایشان آغاز می‌شود و تا زمان حال ادامه پیدا می‌:کند.

به گفته شیخ‌طادی همه فعالیت‌های بعد از انقلاب و زمان رهبری مقام‌معظم‌رهبری در این مستند داستانی آورده می‌شود.

کارگردان مستند داستانی زندگی مقام معظم رهبری ضمن انتقاد شدید از تخصیص بودجه فرهنگی در کشور یادآور شد تنها در صورت علاقه مسئولین فرهنگی کشور ساخت این گونه فیلم‌ها در اولویت قرار می‌گیرد و به تولید می‌رسد و در صورتی که فیلمی جزء علاقه مسئولین ما قرار نگیرد ساخت آن را در ایران باید فراموش کرد.

به گفته او، این مساله به شدت به ساخت فیلم‌های فرهنگی و خاص ضربه زده است و عملا مسیر فیلمسازی در ایران را محدود به برخی مضامین خاص کرده است.

این از اولین تلاش‌های مستقیم ایرانی‌ها برای نمایش رسانه‌ای چهره رهبر انقلاب است.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
Monday, 28 November 2022
الإثنين, ۰۴ جمادى الأولى ۱۴۴۴
دوشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۱

Please publish modules in offcanvas position.