تلویزیون خصوصی برای مبارزه با ماهواره

چاپ

ماهوارهمتاسفانه استفاده از ماهواره ها فراگیر شده است و شبکه های اندک تلویزیونی جوابگوی مقابله با شبکه های بی شمار ماهواره ای نیستند. به گزارش سرویس فرهنگی گویدا،بیژن بیرنگ درباره‌ی رقابت با سریال‌ها و برنامه‌های ماهواره‌یی پیشنهاد کرد: تلویزیون باید مثل شبکه بی‌بی‌سی و سایر رسانه‌ها در زمینه‌های خاصی فعالیت کند و به سمت خصوصی‌سازی برود.

کارگردان سریال قدیمی‌ «خانه سبز» تاکید کرد: تلویزیون باید بخشی از فعالیت‌ها را به بخش‌های خصوصی واگذار کند، چرا که بخش خصوصی می‌تواند پاسخگوی نیازهای کلی جامعه باشد به ویژه در حال حاضر که ما با تهاجم ماهواره‌ها روبرو هستیم.


وی معتقد است: پذیرفتن همه چیز توسط تلویزیون مثل این است که دولت وظیفه تولید لباس برای آحاد ملت را عهده‌دار باشد که این امر بسیار مشکل است.

بیرنگ گفت: امر خصوصی‌سازی باید در تلویزیون شکل بگیرد و ما تا زمانی که این نگاه را در تلویزیون نداشته باشیم، روز به روز دایره رقابتمان با جهان کمتر می‌شود و در مقابل بینندگانمان را نیز از دست می‌دهیم.

این کارگردان و تهیه‌کننده در ادامه گفت‌وگوی خود با ایسنا در پاسخ به اینکه چه پیامی در زمینه فرهنگ به رییس جمهور دارید؟ خاطرنشان کرد: باید نگاه جدیدی نسبت به مدیریت مملکت صورت بگیرد. همانطور که آقای روحانی خودش هم در سخنانش تاکید کرد که وظیفه دولت اجرا نیست؛ بنابراین امیدواریم ایشان طبق فرمایشاتی که در زمینه فرهنگ داشتند، روی این مساله پافشاری کنند تا خلاقیت‌های ملت به کار گرفته شود.

بیرنگ در پایان با اشاره به آخرین وضعیت سریال «عشق تعطیل نیست» که بناست از شبکه نمایش خانگی پخش شود، اعلام کرد: این مجموعه پس از آماده شدن در 13 دی‌وی‌دی برای پخش از شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود، پیامی که قبل از پخش مجموعه «عشق تعطیل نیست» به مخاطبان دارم این است که سبک کمدی «عشق تعطیل نیست» تاکنون در ایران اتفاق نیفتاده است و به دلیل اینکه مضمون داستان عشق است قطعا برای مردم جذابیت دارد؛ ضمن اینکه وقتش فرا رسیده که راجع به عشق با مردم صحبت کنیم چون به نظر می‌رسد بعد از انتخابات حال مردم بهتر شده است.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)