فیلم های نوروزی شبکه شما

تلویزیونگروه فرهنگی گویدا /  لیست فیلم‌های نوروزی شبکه «شما» به شرح زیر است:

شما در جست و جوی «گنج پنهان»۲۷/۱۲/۹۲ 

فیلم تلویزیونی" گنج پنهان" به کارگردانی بابک محمدی و تهیه کنندگی غلامرضا صالحی در صدا و سیمای مرکز کیش تولید شده است، "گنج پنهان" سه شنبه ۲۷ اسفند ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه سراسری شما پخش می شود.

فیلم تلویزیونی "گنج پنهان" داستان ناخدای یک کشتی را روایت می کند که در زمان مرگ، نقشه گنجی را که در جزیره کیش مدفون است، برای سه فرزندش به ارث می گذارد. فرزندان برای پیدا کردن گنج به جزیره کیش می روند و در حین جستجو

متوجه می شوند که نقشه گنج ناقص است. آنها در ادامه جست و جو برای یافتن گوشه چهارم و مفقود شده نقشه، به وجود برادری دیگر پی می برند که حاصل ازدواج پدرشان در زمان اقامت در جزیره کیش با زنی بومی بوده و گوشه چهارم را به عنوان ارث همراه خود دارد و....

رضا کیانیان، علیرضا خمسه، مجید مشیری، سعید پیردوست، مریم سعادت، رابعه اسکویی، محمود بصیری، حسن موذنی و مرجان شکوفکی را می توان نام برد.

ازجمله بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند رضا کیانیان، علیرضا خمسه، مجید مشیری، سعید پیردوست، مریم سعادت، رابعه اسکویی، محمود بصیری، حسن موذنی و مرجان شکوفکی را می‌توان نام برد.

«از راه رسیده» با شما همراه می شود ۲۸/۱۲/۹۲

فیلم تلویزیونی"از راه رسیده" به کارگردانی کامران قدکچیان و تهیه‌کنندگی هادی افشار و محمدرضا روزبهانی به سفارش صدا و سیمای خراسان شمالی تهیه و تولید شده است، از راه رسیده با موضوع و مضمونی اجتماعی ۲۸/۱۲/۹۲ رأس ساعت ۱۳:۳۰ از آنتن شبکه شما پخش می شود.

تله فیلم از راه رسیده با موضوع اجتماعی در بجنورد، باباامان، اسفراین و فرودگاه مشهد تصویربرداری شده است. از راه رسیده داستان مردی را روایت می‌کند که سال‌ها قبل در خارج از کشور مشغول به تحصیل بوده و همان جا ازدواج می‌کند.

اما این مرد پس از مدتی به دلیل عدم تفاهم فرهنگی با همسر خارجی خود از او جدا شده و این جدایی مصادف می‌شود با اتمام تحصیل امیر و بازگشتش به ایران، از طرفی همسرخارجی وی نیز باردار است و از ترس اینکه امیر کودکش را با خود به ایران ببرد این مسئله را پنهان می‌کند، سال‌ها بعد زمانی که امیر در ایران با خواهر یکی از دوستانش ازدواج کرده و صاحب فرزند است، به وی اطلاع داده می‌شود که پسر بچه‌ای خارجی به ایران آمده و ادعا می‌کند امیر پدر اوست و....

دست اندرکاران تولید این فیلم عبارتنداز:کارگردان: کامران قدکچیان، تهیه‌کنندگان: هادی افشار و محمدرضا روزبهانی، تصویربردار: کامیار فاروقی: طراح صحنه و لباس: شیرین بوریایی‌دوست، گریم: علی کاظمی، مدیر تولید: محمد مصری‌پور، صدا‌بردار: وحید واحدی.

فیلم تحسین برانگیز «تنهای تنهای تنها» در قاب شبکه شما ۲۹/۱۲/۹۲

"تنهای تنهای تنها" به نویسندگی و کارگردانی احسان عبدی پور در صدا و سیمای مرکز بوشهر تولید و ساخته شده است. این فیلم برگزیده در روز ۲۹ اسفندماه رأس ساعت ۱۳:۳۰ از آنتن شبکه شما پخش می شود.

تنهای تنهای تنها درسی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر و در بخش تجلی اراده ملی، در بین برگزیدگان این مراسم با ۱۱ جایزه رکورد دار کسب جوایز این بخش از جشنواره شد.

فیلم داستانی "تنهای تنهای تنها" درباره پسربچه‌ای است که راهی سازمان ملل می‌شود تا پیام صلح ایرانیان را به رئیس‌جمهورهای جهان برساند و همچنین از حقوق کشورمان دفاع کند، با ساختاری جذاب، گرم و تماشایی روایتی دلپذیر از دوستی یک نوجوان بوشهری و یک نوجوان روسی ارائه می کند.

فیلم «تنهای‌تنهای‌تنها» با داستانی گیرا ما را به دنیای فانتزی دو کودک می‌برد. «رنجرو» کودکی بوشهری با تخیلی قوی است که برای کارکنان روسی نیروگاه اتمی بوشهر ماهی می‌برد. وی با «الگ» کودکی روسی بواسطه یک رویای مشترک کودکانه آشنا می‌شود. این دو کودک هرچند زبان هم را نمی‌فهمند اما بهترین دوستان یکدیگر می‌شوند و....

استفاده از بازیگران محلی و عدم تکلف در استفاده از ستاره‌های سینما و همینطوربهره مندی از المان‌های فرهنگ بومی مانند لهجه، لباس و فضای خانه‌های بومی با وجود نشان دادن محرومیت‌های مردم این خطه ، بر جذابیت فیلم می افزاید.

میثم فرهومند، آرمن هوانسیان، آنا پانوسیان، عباس باک و تیگران الکسانیان بازیگران «تنهای تنهای تنها» هستند.

«تنهای تنهای تنها» ساخته احسان عبدی‌پور در بخش بلند سینمای ایران برنده جوایز پروانه زرین بهترین فیلم بلند، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر کودک و نوجوان (میثم فرهومند) شد و در بخش سینمای بین‌الملل هم جایزه بهترین فیلمنامه را به خود اختصاص داد.

یک« دردسرطلایی » برای شما ۱/۱/۹۳

فیلم تلویزیونی "دردسر طلایی" به کارگردانی سید محمدرضا ممتاز و تهیه‌کنندگی حسین خواجویی روز اول فروردین ماه ساعت۱۳:۳۰ از آنتن شبکه شما پخش می‌شود. این فیلم تلویزیونی با مضمون طنز اجتماعی با حال و هوای نوروزی در شبکه استانی اصفهان تهیه و تولید شده است که اولین روز نوروز از شبکه شما پخش خواهد شد.

فیلمنامه این اثر به قلم آرش زارع به رشته تحریر درآمده و این فیلم تلویزیونی داستان زندگی محمود فرزند خوانده و شاگرد طلا فروشی یکی از طلا فروشان معتبر شهر به نام احتشام را روایت می‌کند، محمود عاشق دختری به نام سحر شده که پدر دختر مورد علاقه اش رفتگر شهرداری است، از طرف دیگر محمود در مسیری با سارقان مواجه می‌شود. یک کیف پر از طلا همراه او است که در این کشمکش کیف گم می‌شود، در ادامه قصه آنها ماجراهایی رخ می‌دهد تا اینکه ... جهانبخش سلطانی، صالح خواجویی، سعید محقق، مینا فرامرزی، مرتضی کیوان‌داریان، رزا حسینی، اردلان محمدی و ... از بازیگران «دردسر طلایی» هستند.

حسین خواجویی تهیه کننده، فرامرز مختاری مدیرصدابرداری، سهراب شاپورزاده طراح گریم،‌ محمد فشارکی طراح صحنه و لباس و امیر خوژندی تدوین این اثر را برعهده داشته اند. گفتنی است لوکیشن‌های این فیلم همه در اصفهان تصویر برداری شده است.

« تبسم گرگ» از قاب تصویر شما ۲/۱/۹۳

فیلم تبسم گرگ با موضوع عشایر خراسان رضوی و در طبیعت زیبای کلات به کارگردانی جواد علیزاده تولید شده است، این فیلم جذاب با موضوعی محیط زیستی و اجتماعی به سفارش سیمای مرکز خراسان رضوی ساخته شده و روز ۲ فروردین ماه از شبکه شما پخش می شود.

از آنجا که بحث معشیتی در کنار ارتباط مردم با طبیعت و حیوانات معمولا در کنار هم قرار دارند، از این رو در داستان تبسم گرگ به مسائل اقتصادی یک خانواده که سرپرست آنها فردی شکارچی می باشد پرداخته شده.

تبسم گرگ موضوع وسترنی ندارد اما با توجه به این‌ که مردم کوهستان و طبیعت‌نشین کلات به واسطه زندگی سختی که دارند همیشه از راحتی زندگی دور بوده‌¬اند؛ شخصیت اصلی داستان، رفتار به ظاهر خشنی دارد.

"تبسم گرگ" تقابل انسان با طبیعت است و زندگی یک شکارچی را روایت می کند که بر اثر مشکلات مالی دست به شکار غیر مجاز می زند و مشکلات جدیدی برایش اتفاق می افتد.

یکی از جذابیت‌های این فیلم این است که داستان در محیط زیست ودر یک طبیعت بکر و فضایی کاملا روستایی اتفاق می افتد، بازیگر نقش اصلی لیلا برخورداری می باشد که در نقش مارال بازی کرده، مارال شوکی به واسطه حمله گرگ در نخستین بارداریش داشته است؛ از این رو دیگر نمی‌¬تواند حرف بزند اما با الفاظ و جملات آشناست ومخاطب صداهایی را حین حرف زدن‌هایش می شنود.

تبسم گر گ با بکار گرفتن بهترین نیروها و هنرمندان در پایتخت معنوی ایران (مشهد و کلات) و برخورداری از بهترین لوکشین¬‌ها تولید شده است.

لیلا برخورداری، رضا نامدار، امیر محاسباتی، محمد دل گشا و تارخ دیانتیان به عنوان نقش اصلی در "تبسم گرگ" ایفای نقش نموده اند.

با «پولکی» اصفهان شیرین کام شوید ۳/۱/۹۳

فیلم تلویزیونی «پولکی» به تهیه کنندگی محمد الهی و به کارگردانی حسین تبریزی در صدا و سیمای چهار محال بختیاری تولید شده است.این فیلم طنز ۳ فروردین ماه بر روی آنتن شبکه شما می رود.

این تله فیلم در قالب طنز، ماجرای خانواده‌ای را روایت می‌کند که حرفه آبا و اجدادی آنها کار در کارگاه پولکی‌سازی است، اما «عزت»، شخصیت این داستان برخلاف وصیت پدرش قلی‌خان دیگر تمایلی به ادامه این شغل ندارد و با بلندپروازی‌هایش دنبال شغلی است که یک شبه راه صدساله را طی کند که همین امر باعث ورشکستگی او می‌شود، در ادامه داستان عزت تصمیم می‌گیرد کارگاه پولکی سازی پدرش را بفروشد و از دست طلبکارها نجات یابد، اما دخترش مانع اجرای این تصمیم می‌شود و این خانواده متواری می‌شوند و اتفاقات جالبی که برای آنها رخ می‌دهد به نحوی جالب و سرگرم کننده در این فیلم به تصویر کشیده می‌شود.

سیاوش طهمورث، محمد ابراهیمی، سولماز آقمقانی، مینا دلشاد، مهرداد الهی، امیر نخجوان، افشین اخلاقی، سولماز همت زاده و زهره مجابی و چنارانی و هنرمند خردسال یاسمن ابراهیمی بازیگران اصلی این تله فیلم هستند.

ماجرای «مهریه» افسانه را با شما دنبال کنید ۴/۱/۹۳

مهریه به کارگردانی سید محمدرضا ممتاز و تهیه کنندگی حسین خواجویی در صدا و سیمای مرکز اصفهان تولید شده است، فیلم مهریه ۴ فروردین ماه ساعت ۱۳:۳۰ از آنتن شبکه شما پخش می شود.

این فیلم تلویزیونی با موضوعی اجتماعی و طنزداستان پسری بنام رشید را روایت می کند که با توجه به شرایط شغلی در زمینه ازدواج خود با اتفاقاتی روبرو می شود که ماجراهایی برایش رقم می خورد.

رشید به خواستگاری دختری بنام افسانه می رود و افسانه علیرغم میلش بخاطر ثروت رشید به او پاسخ مثبت می دهد و پس از عقد درخواست مهریه خود را می نماید، رشید که در مورد ثروتش به او دروغ گفته، برای تأمین آن ......

بازیگرانی چون قدرت الله ایزدی، سعید محقق، پری کربلایی، الهام باقری در این فیلم به ایفای نقش می پردازند.

فیلم «سین هشتم» روی آنتن شما ۵/۱/۹۳

فیلم تلویزیونی سین هشتم به کارگردانی سید اشرف طباطبایی و تهیه کنندگی محمد جواد مرادی به همت صدا و سیمای مرکز فارس تهیه و تولید شده است.سین هشتم ۵ فروردین ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش می شود.

تله فیلم "سین هشتم" داستان خانواده شیرازی است که برای تعطیلات نوروز تهران را به عنوان مقصد مسافرت انتخاب می کنند تا در کنار تفریح، زندگی درشهر تهران را در آینده مدنظر قرار داده و بررسی نمایند که پس از سفر به این شهر و بروز اتفاقات مختلف از زندگی در تهران منصرف می شوند و ....

فیلم تلویزیونی "سین هشتم" سفر را بهانه ای قرار داده تا به معرفی فرهنگ ، آداب و رسوم مردم شیراز بپردازد و درآن داستان خانواده منصوری به تصویر کشیده می شود که نمونه ای از خانواده اصیل فارسی و شیرازی است که خاطرات گذشته دور و نزدیک خود را مرور می کنند.

مجید آقا که خود را شیرازی اصیل می داند، قصد دارد به محض اعلام سال تحویل سفر سیاحتی خود را به سمت تهران آغاز کند. وی با خرید سوغاتی های شیراز، از تخت جمشید و شهر اصفهان دیدن می کند و پس از زیارت حضرت معصومه (س) در قم راهی تهران می شود و در تهران ماجراهایی برای این خانواده اتفاق می افتد که آنها را از ادامه سفر و سیاحت منصرف می‌کند و ترجیح می‌دهند که به شیراز بازگردند و ایام نوروز را در شهر خود باشند.

گویش این فیلم شیرازی است و در آن از بازیگران ملی استفاده شده ، دراین تله فیلم نقاط دیدنی شیراز به ویژه تخت جمشید از دیدگاه یک خانواده معمولی، سوغات شهرشیراز، گویش ولهجه های مختلف این استان از جمله مواردی است که در فیلم به آنها پرداخته شده است.

ایمان افشاری، سارا کریمی، افشین زارعی، مسعود شریفی و...بازیگران این فیلم هستند و دیگر عوامل ساخت آن عبارتند از:

تهیه کننده: محمد جواد مرادی ،کارگردان: سید اشرف طباطبایی ،تصویر بردار: سامان عمارفطرت، صدابردار: احسان افشاریان، برنامه ریز: چاووش هنرآموز، مدیر تولید: منصورامامی، ناظر کیفی: امیر بوالی، بازیگران: ایمان افشاریان ، سارا کریمی، محبوبه یزدانی، محمد اهالی، حلما زهتاب زاده و...

فیلم تلویزیونی «کفشاتو در نیار» ۶/۱/۹۳

فیلم تلویزیونی «کفشاتو در نیار» به کارگردانی اصغر یوسفی‌نژاد با مضمونی اجتماعی و خانوادگی نگاهی به مسایل مربوط به ازدواج و طلاق جوانان دارد، این فیلم رئالیستی تولید مرکز آذربایجان‌ شرقی می باشد که به دبیرخانه‌ جشنواره بین المللی رشد معرفی وهمچنین موفق به راهیابی به بخش مسابقه‌ فیلم‌های بین الملل این جشنواره شده است، در جشنواره‌ رشد موضوعات تربیتی در اولویت قرار دارند. توجه جشنواره به مسائل مربوط به خانواده‌، جوانان و سبک زندگی و همسویی محتوای فیلم با این موضوعات دلیل اصلی نتخاب و شرکت فیلم در این جشنواره بود.

این فیلم به شیوه دوربین روی دست، به زبان فارسی و با حضور تعدادی از بازیگران حرفه ای و محلی تولید شده است. تمام اتفاقات داستان فیلم در شهر تبریز رخ می دهد و دادگاه، فرودگاه، زباله گاه، بیمارستان، خیابان و محله های مختلف، مناطق دیدنی و باستانی شهر و تعدادی از خانه های قدیمی و جدید از جمله لوکیشن های اصلی پروژه بوده اند.

«کفشاتو درنیار» داستان آیدا، دختر جوان یک خانواده سنتی تبریزی را روایت می کند که قرار است حدود دو ماه در صیغه محرمیت نامزدش آیدین باشد تا بیشتر با هم آشنا شوند. شرایط اقتصادی آیدین و آشنایی آیدا با جوانی متمول به نام فرهاد آیدا را در تصمیمش به ازدواج با آیدین با تردید روبرو می کند. آیدا تجربه تلخی را پشت سر می گذارد و....

این فیلم ۶ فروردین ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش می شود.

مهران نایل، محرم زینال زاده، فرحناز منافی ظاهر، ژیلا آل رشاد، سویل شیرگیر، ساناز نظری، جمال ساقی نژاد، بهرام نوبری پور، احمد اعظمی و یوسف جهانگرد بازیگران اصلی این تله‌فیلم هستند.

شما «سین نهم» را به تصویر می کشد ۷/۱/۹۳

تله فیلم سین نهم به تهیه کنندگی و کارگردانی سیداشرف طباطبایی در صدا و سیمای مرکز فارس تولید شده است. این فیلم با موضوعی طنز روز ۷ فروردین ماه از آنتن شبکه شما برای علاقمندان به نمایش در می آید.

داستان این تله فیلم از آنجا آغاز می شود که یک خانواده شیرازی به نام خانواده آقای مجید مسروری در تلاش وتکاپوی اسباب کشی قبل از آغاز سال، با مهمانانی مواجه می شوند که از تهران به آهنگ دید وبازدیدعید وسیر وسیاحت به شیراز آمده اند، از طرفی اسباب کشی و خانه تکانی شب عید که مشغله ی اصلی همه خانواده هاست از سوی دیگر آمدن میهمان که در دیدگاه مردم فارس وشیرازی ها حبیب خداست باعث شده که در خانواده مجید شور و نشاط خاصی برپا شود و موج آن حتی به خانواده دوستان و آشنایان هم برسد. اعضای خانواده مجید هر کدام حس و حال خاص خودشان را دارند در این میان اتفاقات جالب و خنده داری رخ می دهد و مجید در خیال خود با شخصیت های تاریخی از جمله کریم خان زند و ... برخورد می نماید رفتارهای این خانواده که در نهایت میهمان را برهمه دغدغه های خود برتری می دهند وبهره برداری از طنز موقعیت که در اینگونه تعارض های رفتاری بروز می کند این فیلم را جذابتر وشیرین تر کرده است.

جایگاه تاریخی وموقعیت فرهنگی فارس، آداب ورسوم وشخصیت سرشار ازعاطفه ودوست داشتنی وذوق واستعداد شیرازی ها، نمایش صادقانه رفتارهای اجتماعی ،هماهنگی وهمراهی اعضای خانواده وانسجام خانوادگی، دغدغه ها ی مشترک وگاه متناقص ودرگیری های درونی که دراین گونه موقعیت ها ناگزیر برای همه پیش می آید از جمله مواردی است که با ظرافت در طول داستان به آن پرداخته شده است.

ایمان افشاریان، افشین رضایی، سارا کریمی، محبوبه یزدانی، وحید قوهستانی، قاسم امین بیطرف، مهدی بحری، حلما زهتاب زاده، اردلان افشاریان و عرفان کوهستانی از جمله بازیگران این تله فیلم هستند.

برخی از عوامل سازنده سین نهم عبارتند از: نویسنده: ایمان افشاریان، مدیرتولید: منصور امامی، مدیرتصویربرداری: سینا کرمانی زاده هستند

«زنگ حساب» در شبکه شما به صدا درآمد ۸/۱/۹۳

"زنگ حساب" به کارگردانی فریدون خسروی قلعه شاهرخی و تهیه کنندگی حسن خرسند به سفارش سیمای مرکز اصفهان تولید شده است، این فیلم روز ۸ فروردین ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

زنگ حساب با ژانری اجتماعی به مدت ۹۰ دقیقه داستان زندگی دو پسرخاله را روایت می نماید که یکی بسیار منظم و دیگری بسیار نامنظم است و هر دو برای آزادی دایی خود از زندان تلاش می کنند. 

ارتقای باورعمومی نسبت به رعایت نظم، قانون وهنجارهای دینی، گسترش و تعمیق اخلاق اسلامی در جامعه از اهداف تولید این فیلم داستانی است. ناصر که به دلیل کلاهبرداری زندانی بوده به دلیل تحول مثبتی که دروی رخ داده از زندان آزاد می شود و بعد از تحول اخلاقی به الگویی برای خواهرزاده های نوجوانش تبدیل می شود و در زمینه های مختلف درسی، خانوادگی، اجتماعی وغیره آن ها را راهنمایی می کند و....

دیگر دست اندرکاران تولید این فیلم عبارتند از: نویسنده:شیدا امیرمقدمی، تصویربردار: مجید محسنی، تدوین: امین شاهقلی، بازیگران: رسول هنرمند،سعید یاردوستی، مهدی فولادگر، علی کلانتری، حسن جویره، فریباحسینی، شکوفه امین پور و ..... 

آشنایی با فرهنگ عشایر فارس در«سین دهم» ۹/۱/۹۳

فیلم سین دهم به تهیه کنندگی و کارگردانی سیداشرف طباطبایی در صدا و سیمای مرکز فارس تهیه و تولید شده، این فیلم روز ۹ فروردین ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما به روی آنتن می رود.

نشان دادن فرهنگ و آداب و رسوم مردم فارس و عشایر بویر احمد و تعامل فرهنگی دو قشری که سالیان سال و در طول تاریخ در کنار هم زندگی کردند و همچنین نمایش وحدت و همدلی و هم زیستی بین دو قشر، فرهنگ غنی شهرنشینان، روستاییان وعشایر از جمله اهداف تولید این تله فیلم است.

خانواده ی مجید مسروری که یک خانواده ی شیرازی هستند برای گذراندن تعطیلات نوروز و شرکت در عروسی یک خانواده عشایری به دعوت اقوام به روستا می‌روند حضور یک خانواده شهری در میان ایل و نوع تفاوت و نگرش آنها به طبیعت باعث یک سری اتفاقاتی می‌شود که ماجرای فیلم را جذاب و دیدنی می‌کند.

درسین دهم خانواده همان خانواده سین هشتم هستند که در ایام نوروز به سفر می‌روند با این تفاوت که در سین هشتم مقصد به سمت تهران و یک جامعه شهری می باشد ولی در"سین دهم" خانواده به سمت کوه و دشت و روستا سفر می‌کنند تا با سنت و فرهنگ مردم منطقه آشنا شوند. در سین دهـم مسافران واقعیت زندگی و رفتارعشایر در روبروئی با شرایط مختلف با یکدیگر و با میهمان خود به تصویر کشیده می شود. چهره ی گشاده وصداقت در سفر، کوچ ییلاق و قشلاق، ترانه های محلی هنگام کار وهمه ی مراحل زندگی روزمره، وحدت، همدلی وصمیمیت که نشات گرفته از ایمان اسلامی این مردم است، در سین دهم چشم وگوش مخاطب را می نوازد.

در این تله فیلم نشان داده شده که اگر در مسیر زندگی هر نوع گرفتاری برای یکی از افراد عشایر پیش بیاید، همگی یکدست ویک صدا برای حل مشکل می شتابند، در واقع گرفتاری ومشکل را به فرصتی برای استحکام، برادری وصمیمیت واخوت اسلامی تبدیل می کنند.

گفتنی است در این تله فیلم ایمان افشاریان، سارا کریمی، سوده شرحی، محبوبه یزدانی، مسعود شریف، حلما زهتاب زاده، محمد اهالی (بازیگران شیرازی) و(اردشیر کیانی، قربان علی موسوی، سرمست آتش پنجه) از جمله بازیگران یاسوجی هستند که به ایفای نقش پرداخته اند.

دیگر عوامل تولید این تله فیلم عبارتند از:

نویسنده: ایمان افشاریان، مدیرتولید: منصور امامی، مدیرتصویربرداری: سینا کرمانی، صدابردار: علیرضا نوین نژاد، طراح صحنه و لباس: محمد هادی فدوی.

قصه «چهل روزتا برادری» سیاوش و مراد ۱۰/۱/۹۳

‌ فیلم تلویزیونی "چهل روز تا برادری" با مشارکت صدا و سیمای مرکز لرستان و اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تولید شده است .چهل روز تا برادری به کارگردانی سیدمحمد طاهریان و به تهیه‌کنندگی شهرام ولیخانی روایت دلتنگی و غم غربت شخصی است که بازگشت او به زادگاهش آغاز زندگی تازه‌ای برای خود و خانواده‌اش می‌شود.

در این فیلم سارا خوئینی ها، محمد فیلی، فرشید صمدی‌پور، سایه کبیری، باقر مرادی، حجت علیپور، غلامرضا‌ نژادمقدم، امین مرادی، پیمان کرم‌زاده، رضا رضایی و تنی چند از هنرمندان سینما و تئاتر استان به ایفای نقش می‌پردازند.

"چهل روز تا برادری" داستان مردی به نام سیاوش را روایت می‌کند، که کارشناس‌ارشد مهندسی عمران است، او پیش از موعد مقرر به بازنشستگی نایل می‌شود، در همین جریانات برای سفر به خارج از کشور و دیدار بچه‌هایش برنامه ریزی می کند، اما در نهایت تصمیم سیاوش عوض شده و به روستای پدری خود بازمی گردد و همین امر ماجراهای مختلفی را برای او رغم می‌زند و ..............

محسن محمدیان‌شمالی به عنوان مدیر تولید، اسماعیل احمدحسینی به عنوان دستیار کارگردان، پیمان کرم‌زاده به عنوان جانشین تهیه‌کننده، وحید سلطانی به عنوان صدابردار، ستاره جوانمرد و محمود روزبهانی به عنوان گریمور، لیلا مربی به عنوان طراح صحنه، میترا یکتا به عنوان منشی صحنه، حجت علیپور به عنوان برنامه‌نویس، حسین اطمینان‌شیرازی به عنوان مدیر تدارکات، سعید رضاپور و رحم‌خدا پوررحیم به عنوان مسئول حمل و نقل در ساخت این فیلم همکاری می‌کنند داشته اند.

شما «ترس» نوجوانان را به تصویر می کشد ۱۱/۱/۹۳

تله فیلم ترس به تهیه کنندگی: سید داوود تقوی نژاد و کارگردانی: فریدون کرمی و به سفارش صدا و سیمای مرکز یزد ساخته شده است، این فیلم در زمینه ترس نوجوانان با موضوعی روانشناسی و اجتماعی تولید شده و ۱۱ فروردین ماه از شبکه شما به روی آنتن می رود.

با توجه به اینکه عمده جوانان و نوجوانان در گرفتاری های ناخواسته ای که برایشان ایجاد می شود بخاطر ترس از گفتن حقیقت به والدین خود، معمولا گرفتاری های مضاعفی را برای خود و خانواده درست می کنند که بعضا خلاصی از آنها غیر ممکن است ، تله فیلم ترس با داستانی با این مضمون قصد دارد در این زمینه فرهنگ سازی نماید . در این برنامه داستان نوجوانی روایت می شود که اتومبیل پدرش را بدون اجازه برداشته و در حین رانندگی برای فرار از دست پلیس در انتهای یک بن بست تصادف کرده وسپس بخاطر ترس از کشف حقیقت نزد پدر، گرفتار مرد شیادی می شود که با زبان بازی اتومبیل پسر را بالا می کشد . نوجوان که خود را ناکام می بیند در عالم بچگی و نادانی و دربرنامه ریزی بعدی با چاقو به آپارتمان محل اقامت شیاد می رود اما متاسفانه با جنازه او روبرو می شود و در نهایت با لباس خونی و .... به دام پلیس می افتد .

عوامل دست انرکار تولید ترس عبارتند از : تصویربردار : محمد راسخ فر، صدابردار : حمید رضا خردادمهر، تدوینگر : مهدی ثباتیان، نویسنده : ایرج عرب زاده یکتا هستند.

نقش آفرینی این تله فیلم را: امیررضا وزیری، سمیه بلیانی، محمدرضا شجریان، ناصر سروی، فخرالسادات طباطبایی، فاطمه آخوندزاده، محمد ارکان و علی هویدایی برعهده داشته اند.

«یحیی» با شما همراه می شود ۱۲/۱/۹۳

فیلم تلویزیونی یحیی به تهیه کنندگی مرتضی آتش زمزم و کارگردانی مهرداد یزدانی در صدا و سیمای مرکز اصفهان تولید شده است، یحیی داستان زندگی یک کودک در یک خانواده فقیر را به تصویر می کشد، این فیلم با ژانری اجتماعی و مناسبتی روز ۱۲ فرودین از شبکه شما پخش خواهد شد.

یحیی کودکی یتیم وفقیری است که در کنار تحصیل و کسب علم و دانش به مادر خود درکار بافتن قالی کمک می کند و این موضوع به افت تحصیلی او منجر شده است. روزی یحیی برای جبران این ضعف درسی تصمیم می گیرد که سر جلسه امتحان ورقه اش را به معلم تحویل ندهد وبرای یافتن پاسخ سوالات امتحان و بدست آوردن رتبه بهتر بصورت پنهانی وارد خانه معلم خود (خلیل ) بشود، در ادامه فیلم یحیی وارد خانه خلیل می شود و در آن جا شاهد وقایعی مختلفی نظیر آمدن رحمان دوست گلوله خورده خلیل می شود و در جریان مبارزات سیاسی خلیل قرار می گیرد و.......

بازیگرانی که دراین فیلم نقش آفرینی کرده اند عبارتند از: اسماعیل معین، اسماعیل موحدی، سپیده مظاهری، سعید محقق، محمدعلی میانداری، مسعود اردلانی، علی محمدی نژاد، سید ابوالحسن علوی، هوشنگ حریر چیان و بابک انصاری و همچنین یوسف تیموری که بصورت افتخاری در این فیلم حضور دارد.

«بابا بهار» به شبکه شما آمد ۱۳/۱/۹۳

فیلم تلویزیونی "بابا بهار" برای نمایش از شبکه شما درسیزدهمین روز عید نوروز تدارک دیده شده تا با به تصویر کشیدن روزهای شیرین و شاد زندگی و ایجاد فضایی طنز، لحظات مفرحی را برای مخاطبان رقم بزند. این فیلم تلویزیونی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی اکبر منصورفلاح در صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد به سفارش سیمای مرکز استان‌ها تهیه و تولید شده است.

در تله فیلم "بابا بهار" بازیگرانی چون رضا بابک، کاظم افرندیا، ناصر فروغ، محمد الهی، کمند کبیری، شکوفه امین پور، چپا بابامیری و صفر کشکولی مقابل دوربین رفته و نقش آفرینی کرده اند.

"بابا بهار" شخصیت اصلی این تله فیلم بوده و در شهر یاسوج به همراه دو دوست سالمند خود بنام سید کاظم و اسماعیل زندگی می‌کند.این سه دوست تصمیم می گیرند در عید نوروز نمایشی را به نفع کودکان بی‌سرپرست و سالمندان به روی صحنه ببرند. سید کاظم و اسماعیل خود در خانه سالمندان زندگی می‌کنند اما بابابهار کنار خانواده پسر کوچکش زندگی می‌کند،به روی صحنه تئاتر ببرند.او در آستانه تحویل سال سرگرم نوشتن نمایشنامه است . پسر و عروس و نوه ی بهاری برا ی تعطیلات نوروز از یاسوج عازم تهران و خانه ی پسردیگر بهاری اند. از آنجا که قرار است صحبت عقد میان دختر این برادر و پسرآن یکی انجام شود. حضور پدر بزرگ در این مسافرت ضروری می نماید – اما بهاری نمی پذیرد و به هر بهانه ای متوسل می شود تا از مسافرت شانه خالی کند که ظاهرا میسر نمی شود و .....ماجراهایی در طول داستان رقم می خورد.

استقبال از«یک ماه دوست داشتنی»همراه با شما ۱۴/۱/۹۳

تله فیلم۹۰ دقیقه ای "یک ماه دوست داشتنی" به نویسندگی و کارگردانی امین شجاعی و تهیه کنندگی محمد مهدی ملک قاسمی برای پخش در ایام نوروز از شبکه شما تدارک شده، یک ماه دوست داشتنی به سفارش صدا و سیمای مرکز کرمان تولید شده،این فیلم ۱۴ فروردین ساعت۱۳:۳۰ روی آنتن شبکه شما می رود.

این فیلم روایتی است از زندگی مشهدی محمد باقر و همسرش بی بی بتول که در سفری به شهر کرمان بطوراتفاقی گذرشان به مسجدی می افتد که در آن جشن میلاد امام حسین (ع) برگزار می شود، پس از شرکت در مراسم و انجام مسابقه و قرعه کشی، در این مراسم محمد باقر برنده قرعه کشی شده و نامش برای سفر کربلا در می آید. او در بازگشت به روستا این ماجرا را با اغراق و انحراف موضوع و بخشی از اضافات برای مردم روستا بازگو می نماید و همین موضوع باعث ایجاد مشکلات بسیاری می شود و.......

یداله شادمانی، فاطمه درویش نژاد، علی کهن، بهزاد تاج الدینی، علی نفیسی، محمد گلستانی، محمد فوقانی، وحید سلطانی، آرمین قطبی بازیگرانی هستند که در این فیلم ایفای نقش نموده اند.

دیگر عوامل این تله فیلم عبارتند از: دستیار کارگردان : مهدی حشمتی، دستیار تهیه : شایان سعید ، مدیر تولید: مصطفی پاکزاد، تصویربردار: امید میرزایی، نورپرداز: محمد بختیاری، صدابردار: جمال دهقان، عکاس: رضا ملک قاسمی، تدوین: امین شجاعی، آهنگساز: اکبر ابراهیمی، طراح صحنه: محمد قادری.

استقبال ازفیلم برگزیده «تابستان طولانی» همراه با شما ۱۵/۱/۹۳

فیلم «تابستان طولانی» از تولیدات ویژه صداوسیمای مرکز خراسان رضوی می باشد که در ژانر کودک و نوجوان و دست مایه قرار دادن روزهای حماسه و دفاع مقدس و با گویش مشهدی تولید شده است. این فیلم جذاب جمعه ۱۵ فروردین ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه سراسری شما به روی آنتن می رود.

این فیلم که حاصل تلاش گروهی از هنرمندان مشهدی است، دردهمین دوره جشنواره فیلم فجر مشهد به نمایش درآمده است، فیلم تابستان طولانی بازیگر مشهوری ندارد و کارگردان به جای استفاده ازچهره های مشهور ترجیحا از افراد بومی (به خاطر بومی بودن وبهره مندی کامل از لهجه مشهدی) استفاده کرده است.

فیلم، روایت داستان زندگی«حسن» پسرک بازیگوش ده ساله ای است که در روستایی دور افتاده در جنوب خراسان زندگی می کند. همه مردان روستا به همراه پدر حسن به جبهه می روند و تنها کودکان، زنان و پیرمردان در روستا می‌مانند. حسن گمان می کند که در غیاب پدرش و بدون امر و نهی‌های او بهترین تابستان عمرش را خواهد گذراند. ، حسن که مسوولیت خود در قبال خانواده‌اش را درک نمی‌کند، با نزدیک شدن به آخر تابستان حوادثی ناخوشایند برایش اتفاق می‌افتد و این مشکلات باعث می‌شود که او بیش از آنچه در توانش باشد به حقایق تلخ زندگی پی ‌ببرد، اوضاع به دلخواه پیش نمی‌رود و ..... در نبود پدر اتفاقات تلخی برای حسن می‌افتد و او را با روی دیگر زندگی یعنی مرگ هم آشنا می‌کند؛ نخست «اسمال»، پیرمرد تنهای روستا، در تنهایی خود خواسته‌ای جان می‌سپارد و حسن اولین کسی است که پس از چند روز بی‌خبری، پیکر بی‌جان او را در خانه‌اش می‌یابد. مدتی بعد پاسداری به دیدن پدربزرگ می‌آید و خبری به او می‌دهد. پدربزرگ به حسن می‌گوید که پدرش اسیر شده است. خود پدربزرگ هم چندی بعد می‌میرد و عروس و نوه‌هایش را تنها می‌گذارد ....بدین ترتیب تابستانی که قرار بود بهترین تابستان حسن باشد، تلخ‌ترین و البته طولانی‌ترین تابستان او می‌شود و ....

دست اندرکاران و عوامل تولید این فیلم عبارتند از: تهیه کننده: سیاوش حقیقی، نویسنده و کارگردان: علی خزاعی فر، مدیرفیلمبرداری: داوود رحمانی، دستیار کارگردان: حسن ناصری، صدا: محسن طیبی، تدوین و جلوه های ویژه: سینا خزاعی فر و بازیگران این فیلم : حسین طاهری، کیوان صباغ، روشنک سه قلعه‌گی و با هنرمندی امیر حسین رفیعا در نقش حسن می باشند.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
Thursday, 25 April 2024
الخميس, ۱۶ شوال ۱۴۴۵
پنجشنبه, ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.